Faktoring – zewnętrzne źródło finansowania Twojej firmy

Kredyty bankowe, pożyczki i leasing to najpopularniejsze zewnętrzne źródła finansowania przedsiębiorstw. Istnieje jeszcze jedna opcja finansowania, którą warto się zainteresować, czyli faktoring. Czym jest faktoring i czym się wyróżnia na tle innych usług?

Czym właściwie jest faktoring?

Faktoring to usługa polegająca na wykupie przez bank lub instytucję pozabankową nieprzeterminowanych faktur od przedsiębiorcy zwanego faktorantem.

Jak wygląda cały proces faktoringu? Przedsiębiorca wystawia fakturę na swojego odbiorcę za towar lub usługę. W sytuacji, gdy nie chce lub nie może czekać, aż ten ureguluje płatność we wskazanym terminie, ma możliwość zgłoszenia takiej faktury do finansowania do faktora pod warunkiem, że nie jest ona przeterminowana. Bank lub instytucja przelewa środki na konto faktoranta, a odbiorca spłaca należności na konto faktora.

Rodzaje faktoringu, jakie można spotkać na polskim rynku:

A także – faktoring wierzytelnościowy, odwrotny, dyskontowy oraz zaliczkowy.

Faktoring od PragmaGO®

PragmaGO® to lider pozabankowego finansowania dla firm w Polsce. Na status ten wpływa szeroka gama produktów, wieloletnie doświadczenie oraz stosowanie najnowszych rozwiązań IT, które sprawiają, że finansowanie jest procesem szybkim i prostym.

W ofercie PragmaGO® dostępne są trzy opcje finansowania – finansowanie pojedynczych faktur, faktoring stały oraz finansowanie zakupów, w ramach którego można odroczyć płatność lub rozłożyć na raty.

Aby móc skorzystać z wybranej usługi wystarczy wejść na stronę i wypełnić odpowiedni formularz. Wszystkie składają się z zaledwie czterech prostych kroków. W przypadku finansowania faktur i zakupów część danych uzupełniana jest automatycznie na podstawie przesłanego dokumentu. Wystarczy uzupełnić brakujące pola, zaakceptować regulamin i czekać na decyzję. Zaledwie w kilka minut można uzyskać dostęp do niezbędnej gotówki!

Decyzja o finansowaniu przesyłana jest:

  • Do 24 godzin w przypadku faktoringu online
  • W trybie ekspresowym po potwierdzeniu faktury przez odbiorcę w przypadku finansowania faktur
  • W trybie ekspresowym w przypadku finansowania zakupów

Finansowanie dla firm jest szybkim sposobem na uzyskanie niezbędnych środków. Jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnych i najczęściej wybieranych rozwiązań.

Dowiedz się także, w jaki sposób księgować faktoring – https://pragmago.pl/porada/jak-ksiegowac-faktoring/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj