Farby do włosów – czas na odmianę!

Farbowanie włosów to już nie tylko domena kobiet, wszak siwe włosy dodające lat prędzej czy później dotkną każdego. Farbują włosy nastolatki, osoby niezadowolone ze swojego naturalnego koloru włosów czy te wiekowe, aby ukryć nieestetyczną siwiznę.

Warto jednak przed farbowaniem zastanowić się, czy nie zrobimy krzywdy naszym włosom. Aby uszkodzenia na powierzchni włosa były jak najmniejsze, a ich kondycja jak najlepsza konieczne jest wybranie farby najmniej inwazyjnej, która zmieni kolor włosów, ale będzie je również pielęgnowała, zamiast niszczyć. Farby do włosów dobrane nieodpowiednio potrafią zrobić na naszej głowie prawdziwe spustoszenie.

Farba do włosów z apteki

Gdy na wybór farby zdecydujemy się w aptece, mamy większą pewność, że nasze włosy będą przynajmniej w tak dobrej kondycji jak przed ich farbowaniem. Dlaczego? Farby do włosów sprzedawane w aptece różnią się znacznie od tych drogeryjnych, a różnica między nimi jest jak w przypadku dermokosmetyków – nie tylko walory kosmetyczne, ale również, a może przede wszystkim pielęgnacyjne. Dobry skład, brak szkodliwych substancji i palącego w oczy amoniaku – to wszystko otrzymamy wyłącznie w przypadku produktów aptecznych.

Nawilżenie i piękny kolor

Kiedy słyszymy o delikatnym działaniu i nieszkodliwym składzie większość od razu łączy je z niską skutecznością takiej farby. Delikatne farby drogeryjne faktycznie nie są odpowiednio intensywne, gdy producent zmieni skład na delikatniejszy. Nie dzieje się to jednak w przypadku farb z apteki – te dają intensywny odcień, a jednocześnie mocno pielęgnują włosy, nawet te mocno zniszczone.

Tego typu preparaty koloryzujące działają na włosy niczym silna odżywka. Nie tylko odżywiają włosy, ale również chronią je przed uszkodzeniami oraz czynią włosy sprężystymi i błyszczącymi. Efekt farbowania jest nieporównywalnie lepszy niż w przypadku farb kosmetycznych. Farby do włosów można uzupełnić pielęgnacją z tej samej marki, co gwarantuje nam kompleksową ochronę i pielęgnację.

Pełna paleta i wybór

Jeśli martwi nas, że w aptece będzie mniejszy wybór odcieni farb – nic bardziej mylnego. Apteczne farby do włosów w dobrze zaopatrzonej aptece pozwalają idealnie dobrać kolor farby i zaopatrzyć się równie dobrze, jak w drogerii. W wyborze pomóc może wiedza farmaceuty, który znając potrzeby skóry głowy i włosów może wskazać najlepszy produkt. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób borykających się z problemem łupieżu, alergii skórnych, podrażnień czy uczuleń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj