Faktoring najlepszym sposobem na rozładowanie zatorów płatniczych branży transportowej!

Zatory płatnicze to plaga i zagrożenie, z którym obecnie boryka się ogromna większość firm transportowych. A na tracenie zleceń nikt nie chce i nie może sobie pozwolić! Jak radzić sobie z długimi terminami płatności i nieterminową spłatą należności za zrealizowane zlecenia?

30, 60, czy 90 dniowe terminy płatności to smutna codzienność właścicieli firm transportowych. Niestety zgodnie z badaniami, zwiększa się stale zadłużenie w branży, co nierzadko prowadzi do upadku niewielkich firm, dla których oczekiwanie na wpłatę to tak naprawdę walka o przetrwanie. – Firmę transportową prowadzę od dawna i praktycznie od zawsze zmuszeni byliśmy akceptować faktury z bardzo długimi terminami płatności. – opowiada właściciel firmy transportowej z Opola. Niestety, ostatnio naszym największym problemem nie jest już brak wykwalifikowanych pracowników, ale brak wpłat za wykonane zlecenia w terminie. Naszym klientom nie płacą ich klienci, oni nie płacą nam i koło się zamyka. Czasami nie mogę już dłużej czekać na wpłaty. Nie mam za co wypłacić pensji, nie mam za co kupić paliwa, a zlecenie zostało wykonane dawno temu.

ZATORY PŁATNICZE TO ROSNĄCY PROBLEM…

Zdajemy sobie sprawę, że korki w płatnościach to problem, z którym boryka się coraz więcej firm transportowych w naszym regionie. To właśnie dla nich przygotowaliśmy specjalną ofertę faktoringową, która zapewni nawet najmniejszym biznesom, stabilność finansową i poczucie bezpieczeństwa. – opowiada Magdalena Sikorska-Okuniewska, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Mobilnej.

Faktoring to usługa polegająca na wypłacie należności wynikających z faktury przed terminem jej spłaty w zamian za określoną prowizję. Faktorant otrzymuje pieniądze w 24h po przekazaniu faktury do firmy faktoringowej, która z kolei oczekuje na spłatę należności od klienta, oferując mu nawet jeszcze dłuższy termin na uregulowanie należności. Tym samym faktoring oferuje natychmiastowe rozwiązanie najpilniejszej potrzeby – pieniądze za zlecenia od razu po wystawieniu faktury są na koncie, co zapewnienia przedsiębiorstwom płynność finansową i bezpieczeństwo.

„Z faktoringu mogą korzystać wszyscy przedsiębiorcy, w tym właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych oraz niewielkich firm przewozowych.” – zapewnia Magdalena Sikorska-Okuniewska i dodaje – „Specjalnie dla nich przygotowaliśmy nawet mobilną aplikację IdeaFaktor24, dzięki której, praktycznie z każdego miejsca na ziemi, mogą nam przekazać swoje faktury do sfinansowania, jeśli nagle zabraknie im pieniędzy na paliwo, czy wypłatę dla pracowników. Pieniądze za faktury przelewamy nawet w 24h, a potem sami czekamy na wpłaty od klientów. Nie jest dla nas również problemem obsługa faktoringowa w różnych walutach dla przedsiębiorców działających na rynkach międzynarodowych i współpracujących z zagranicznymi kontrahentami.”  Finansowanie uruchamiane jest po wcześniejszym sprawdzeniu i zaakceptowaniu zgłoszonych do systemu kontrahentów, dzięki czemu Faktorant (czyli firma przekazująca swoje faktury do finansowania) ma pewność, że jego klienci są stabilni finansowo, ryzyko ich niewypłacalności niewielkie, a faktoring jest dla nich bezpiecznym i niedrogim źródłem finansowania. – „Dla tych, którzy cenią sobie najwyższe bezpieczeństwo oferujemy faktoring pełny, w którym Faktor (czyli Idea Money) przejmuje na siebie całkowicie ryzyko niewypłacalności. Właściciele firm transportowych mogą wtedy spać spokojnie i rozwijać swoje biznesy pełną parą.” – zapewnia Magdalena Sikorska-Okuniewska.

TRANSPORT STAWIA NA FAKTORING

Zainteresowanie faktoringiem wśród firm transportowych rośnie systematycznie od kilku lat. Jak informuje Polski Związek Faktorów z usług firm faktoringowych działających w Polsce skorzystało w 2017 r. ponad 9 tys. firm!

To było w połowie 2016 roku. Udało nam się wtedy podpisać zlecenie na transport marmuru z Włoch, ale w dalszym ciągu oczekiwałem na uregulowanie płatności za wykonane wcześniej dla innego klienta zlecenie – opowiada właściciel firmy spod Katowic i klient Idea Money. Nie miałem pieniędzy żeby zapłacić pracownikom, opłacić ZUS i podatki, nie wspominając już o wydatkach na paliwo, ale za nic nie chciałem stracić tego zlecenia. Spotkałem się wtedy z doradcą z Idea Money, z którym wspólnie wybraliśmy najlepsze rozwiązanie dla mojej firmy. Teraz w takich sytuacjach, po prostu przekazuję im moją fakturę, a pieniądze są na drugi dzień na moim koncie. Owszem, płacę za to prowizję, ale nie muszę już przepraszać swoich kierowców, czy rezygnować ze zleceń.

Faktoring w branży transportowej jest praktycznie niezbędny do prowadzenia prężnej, ‘zdrowej’ działalności. Kontrahenci również są świadomi działań zapobiegawczych podejmowanych przez właścicieli firm transportowych i cesja wierzytelności już dawno przestała być dla nich jakimkolwiek problemem. Faktoring, podobnie jak leasing, stał się nieodłączną częścią prowadzenia tego biznesu, a dzięki szerokiej dostępności usługi i atrakcyjnym stawkom, mogą sobie na niego pozwolić nawet kierowcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą.

WIĘCEJ NIŻ FAKTORING

Szybka decyzja, wypłata w ciągu 24h, limity i warunki dopasowane do potrzeb danej firmy, czy dostępność faktoringu w trybie online, przy minimalnej ilości dokumentów i formalności – to już praktycznie standardy oferowane przez większość firm faktoringowych. Dzięki rosnącemu popytowi, a co za tym idzie większej konkurencji, firmy faktoringowe coraz częściej starają się oferować przedsiębiorcom dodatkowe usługi dopasowane do ich codziennych potrzeb. Staramy się postrzegać naszych klientów nie w ramach pojedynczej usługi, którą chcemy im sprzedać, ale poprzez pryzmat kompleksowej pomocy, jaką możemy im zaoferować. Dedykowane oferty leasingowe dla naszych klientów, czy uruchomiony przez nas ostatnio moduł do wystawiania faktur, to tylko niektóre z propozycji, które oferujemy. – zapewnia Joanna Gasek, Dyrektor Departamentu ds. Obsługi Klienta Idea Money i dodaje – Pracujemy nad konkretnymi rozwiązaniami, które pozwolą przedsiębiorcom z branży transportowej wrzucić szósty bieg i rozwijać się na najwyższych obrotach.

Jesteś zainteresowany natychmiastową zamianą faktur na pieniądze? Wystarczy, że napiszesz na lech.bialasz@ideamoney.pl lub zadzwonisz pod numer tel. 785 996 276. Z przyjemnością przybliżymy Ci korzyści płynące z faktoringu i wspólnie dobierzemy ofertę dla Twojej firmy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj