Długoterminowy a krótkoterminowy wynajem aut – porównanie

Wynajem samochodów cieszy się sporym zainteresowaniem firm i osób prywatnych. Wyróżnia się krótko- oraz długoterminowy wynajem aut. Czym charakteryzują się te rozwiązania? Dowiedz się z poniższego artykułu.

  1. Długoterminowy wynajem – Fiat oraz inne marki
  2. Krótkoterminowy wynajem Fiat i inne marki

Długoterminowy wynajem – Fiat oraz inne marki

Długoterminowy wynajem auta Fiat lub innej marki trwa ponad 24 miesiące. Wiąże się z wieloma zaletami. Użytkownik płaci miesięcznie określoną kwotę wynajmującej firmie. Co istotne, ponosi tylko koszty związane z tankowaniem pojazdu, natomiast ubezpieczenie, eksploatacja albo wymiana opon na zimowe czy letnie to kwestie, którymi zajmuje się profesjonalna firma wynajmująca, taka jak https://dolcar.auto.pl/grupa/fiat-wynajem/. Jest to więc bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza dla osób, które nie chcą martwić się żadnymi dodatkowymi kosztami za auto.

Rozwiązanie to jest przeznaczone przede wszystkim dla przedsiębiorców. Znacznie rzadziej korzystają z niego osoby fizyczne. Miesięczna rata wynajmu jest zazwyczaj bardzo korzystna, bowiem firmy wynajmujące samochody mają zwykle dostęp do bardzo korzystnych rabatów u dealerów. To sprawia, że płacąc niewysoką cenę miesięczną, można regularnie korzystać z nowoczesnego, zazwyczaj również nowego (lub maksymalnie kilkuletniego) samochodu.

Należy jednak liczyć się z wpłatą własną wynoszącą zwykle kilka tysięcy złotych. Czy to rozwiązanie ma jakieś wady? Jako minus można postrzegać dosyć wysoką cenę za wykupienie pojazdu na koniec umowy. To także zazwyczaj nieco mniej elastyczny format korzystania z pojazdu w porównaniu z umowami na dwa lata albo rok.

Krótkoterminowy wynajem Fiat i inne marki

Wynajem krótkoterminowy polega na wynajęciu auta do 30 dni. Zazwyczaj obejmuje od kilku dni do kilku tygodni. To rozwiązanie często wybierane przez osoby fizyczne w sytuacji np. podróży służbowej, wakacyjnego wyjazdu albo konieczności zastępstwa pojazdu za własne zepsute auto. To polecane rozwiązanie pozwalające na stałe korzystanie z samochodu w wyznaczonym czasie i wygodne przemieszczanie się w nowoczesnym aucie, a nie np. taksówkami, autobusami albo tramwajami.

Na opcję tę decydują się również przedsiębiorcy. Osoba prowadząca własną działalność gospodarczą może ująć koszty eksploatacji wynajmowanego auta w księdze przychodów i rozchodów.

Koszt wynajęcia samochodu wynosi od kilkuset do kilku tysięcy złotych za dobę i zależy przede wszystkim od marki i modelu wynajmowanego auta. Ponadto do kwoty tej należy doliczyć kaucję dla firmy wynajmującej auto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj