Samsung Galaxy S9 – jak wypada na tle swoich poprzedników?

Samsung Galaxy S9 – jak wypada na tle swoich poprzedników?

Pierwszy model Samsunga z „Galaxy” w nazwie pojawił się na rynku prawie 10 lat temu. Od tego czasu sporo się zmieniło. Triumfy święci między innymi prestiżowa linia S. Obecnie w sklepach znajdziemy model S9, będący genialnym efektem wielu lat pracy koreańskich inżynierów. Widać to analizując różnice pomiędzy tym smart fonem, a jego bezpośrednimi poprzednikami – Samsungiem Galaxy S7 i S8.

Wydajność

Z roku na rok Samsung przyzwyczaja nas do coraz sprawniej działających telefonów, które są w stanie obsłużyć ogromną liczbę aplikacji na raz. Od dawna telefony z Korei nie ustępują produktom wypuszczanym na rynek przez Apple. Europejska wersja najnowszej odsłony linii Galaxy S opiera się na ośmiordzeniowym procesorze Exynos 9810 Octa. Jeżeli dodamy do tego 4 GB RAM możemy mieć pewność, że S9 to bardzo wydajny telefon.

Wygląd

Model S7 posiadał jeszcze fizyczny przycisk umieszczony pod ekranem. Będący aktualnie w sprzedaży Samsung Galaxy S9 jest kontynuacją ubiegłorocznego modelu – S8 – w którym zrezygnowano z przycisku głównego. Zamiast niego wciskamy po prostu ekran w odpowiednim miejscu. W praktyce oznacza to, że telefon jest o wiele ładniejszy, a w obsłudze nie poczujemy większej różnicy. Innym rozwiązaniem zaczerpniętym z ubiegłorocznego modelu jest również wyświetlacz wykonany w technologii Super AMOLD, dzięki któremu odwzorowanie kolorów i wrażenia wizualne można podsumować krótko – są rewelacyjne.

Standard wykonania

Z roku na rok telefony Samsunga są coraz lepsze również pod względem wytrzymałości i ergonomii. Pozornie mała zmiana, którą było przeniesienie czytnika linii papilarnych pod aparat to potrzebne udogodnienie. W modelu S8 czytnik ten znajdował się bezpośrednio obok obiektywu, dzięki czemu stosunkowo łatwo było go zabrudzić. Za bezpieczeństwo ekranu w modelu telefonu Samsung Galaxy S9 odpowiada Corning Gorilla Glass 5. O solidności obudowy wykonanej z aluminium i szkła świadczy zaś norma IP68, gwarantująca odporność na kurz i wodę (zanurzenie do 1,5 m przez 30 minut). Galaxy S9 występuje w kilku ciekawych kolorach. Do wyboru mamy: Midnight Black, Coral Blue, Titanium Gray, Lilac Purple, Burgundy Red, a także Sunrise Gold. W przypadku każdego wariantu wyraźne jest poczucie obcowania z eleganckim i nowoczesnym smartfonem.

(Naj)lepszy aparat

Premiery kolejnych flagowców przyzwyczaiły nas już do tego, że z roku na rok, bez specjalnych umiejętności, można robić coraz lepsze zdjęcia. W przypadku Samsunga tajemnica nie tkwi jednak w oprogramowaniu, lecz twardych parametrach. Model sprzed roku, wyposażony w równie dobrą matrycę 12 MPnie posiadał jeszcze przysłony o jasności f/1,5, której wprowadzenie można uznać za znaczący krok naprzód. Samsung Galaxy S9 to jednak również kilka nowości związanych z oprogramowaniem aparatu, wśród których najważniejszą wydaje się tryb Super Slo-mo służący do nagrywania filmów w dużym spowolnieniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj