Jak uzyskać kredyt hipoteczny przy niskich dochodach?

Utrzymujący się na rynku stały popyt na nieruchomości i kolejne oferty bankowych kredytów hipotecznych sprawiły, że zaciąganie długów na zakup własnego M stało się powszechną rzeczywistością. Ceny mieszkań w Polsce sprawiają, że czasem wysokość Twoich zarobków jest niewystarczająca, aby otrzymać pozytywną decyzję banku. Jak uzyskać kredyt hipoteczny pomimo niskich dochodów?

Czy niski dochód to brak szansy na kredyt hipoteczny?

Wbrew powszechnie panującej opinii niewielkie wynagrodzenie nie wyklucza Cię z grona osób, które mają szansę na kredyt hipoteczny. Często niski, ale stały i pewny dochód daje szansę na zaciągnięcie zobowiązania. Bank, podczas analizy złożonego wniosku kredytowego, szczegółowo zwróci uwagę na okres, podstawę i rodzaj Twojego zatrudnienia.

Oczywiście, w najkorzystniejszej sytuacji są osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Ciągłość zatrudnienia jest dla instytucji finansowych istotnym argumentem przemawiającym za udzieleniem potrzebnych Ci środków. Trzeba pamiętać, że szansę na kredyt hipoteczny mają nawet osoby pracujące na podstawie umowy o dzieło czy zlecenie. W takiej sytuacji wymagany będzie dłuższy staż, okres współpracy z danym pracodawcą.

Poszczególne oferty kredytowe różnią się warunkami jakie musisz spełnić, chcąc uzyskać pieniądze na zakup wymarzonego mieszkania. Przy niskich zarobkach zazwyczaj wymagany jest wkład własny na około 20% poziomie, często banki wymagają dodatkowych zabezpieczeń. Chcąc uzyskać pieniądze na mieszkanie kredyt hipoteczny z różnych banków łatwo sprawdzisz w porównywarkach (TotalMoney.pl), znajdziesz tam korzystne oferty dla osób osiągających niskie dochody.

Kiedy łatwiej o kredyt hipoteczny przy niewielkich zarobkach?

W najmniej korzystnej sytuacji są single osiągający niewysokie zarobki. Przy minimalnej płacy szanse na uzyskanie kredytu hipotecznego są niewielkie lub kwota udzielonych środków może okazać się niewystarczająca. Szacunkowe dane poszczególnych ofert bankowych w takim przypadku wskazują na możliwość uzyskania pieniędzy w kwocie około 60 tys. zł, a to zbyt mało nawet na zakup małej kawalerki. O wiele lepiej kształtuje się Twoje położenie kiedy masz do dyspozycji dwie minimalne płace, zdecydowana większość instytucji finansowych udzieli Ci kredytu, który będzie wystarczający na zakup niewielkiego mieszkania z rynku wtórnego.

Co zrobić, aby zwiększyć zdolność kredytową przy małych dochodach?

Chcąc zwiększyć swoje szanse na kredyt hipoteczny przy niskich zarobkach, warto poprawić zdolność kredytową, co sprawi, że w oczach banku będziesz wiarygodnym, potencjalnym klientem. Poza wysokością Twoich zarobków ważna jest łączna kwota wcześniej zaciągniętych zobowiązań, dlatego musisz spłacić wszystkie dotychczasowe pożyczki i kredyty. Zrezygnuj z dostępnych kart kredytowych oraz z opcji debetu na swoim koncie osobistym. Zadbaj o historię kredytową, w tym celu pamiętaj o terminowej spłacie rat wszystkich zobowiązań. Rozsądnym rozwiązaniem jest też skorzystanie z pomocy zaufanej osoby, która zostanie Twoim poręczycielem i zagwarantuje bankowi spłatę kredytu, kiedy Ty przestaniesz regulować kolejne raty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj