Czy soczewki kontaktowe są szkodliwe dla wzroku?

Kto może nosić soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe niezbyt słusznie nazwane czasami szkłami kontaktowymi od co najmniej 40-50 lat nie są nowością, jednak wiele osób nie do końca im dowierza i wybiera tradycyjne okulary. Współczesne soczewki silikonowo hydrożelowe są tak delikatne, że praktycznie nieodczuwalne w oku. Wszelkie mity o dyskomforcie oka spowodowanym przez noszenie soczewek biorą się z czasów, kiedy stosowano tak zwane twarde soczewki. Nadawały się do noszenia zaledwie przez kilka godzin i użyane były głównie przez aktorów czy wyczynowych sportowców. Współczesne soczewki są wygodne w użyciu, całkowicie bezpieczne i mogą być stosowane przez osoby w każdym wieku – począwszy od niemowląt, poprzez dzieci i młodzież aż do seniorów. Przy zachowaniu zasad higieny nie powodują żadnych podrażnień oka. Jednak przed decyzją zmiany okularów na soczewki należy skonsultować się z lekarzem okulistą.

Gdzie najlepiej kupować soczewki kontaktowe?

Aktualnie zaopatrzenie się w soczewki nie jest żadnym problemem. Sprzedawane są nie tylko w salonach optycznych ale również na popularnych platformach zakupowych w internecie, w sieciach drogerii, w supermarketach, a ostatnio pojawiły się nawet automaty z soczewkami. Wszyscy kuszą niskimi cenami co niestety rzadko idzie w parze z jakością. Soczewek podobnie jak okularów nie wolno dobierać samodzielnie. Jeżeli ktoś uważa, że nie czasu chodzić po lekarzach, a potem szukać jeszcze właściwych soczewek kontaktowych powinien zarejestrować się na stronie coopervision.pl. Pozwala ona na rejestrację na wizytę u najbliższego okulity współpracującego z renomowanym salonem optycznym. Dla zarejestrowanych w coopervision.pl cały proces od badania lekarskie po dobór i zakup soczewek można załatwić podczas jednej wizyty. Coopervison.pl oferuje wyłącznie soczewki najlepszych producentów dając gwarancję zdrowia i bezpieczeństwa dla użytkowników.

Czy soczewki kontaktowe są drogie?

Z pewnością tańsze niż okulary, których zakup nierzadko wiąże się z jednorazowym wydatkiem rzędu tysiąca złotych a nawet więcej. Cena soczewek zależy od ich rodzaju i jakości. Najtańsze są soczewki przeznaczone do dłuższego, miesięcznego użytkowania. Droższe są jednorazowe, ale wtedy można oszczędzić na płynach do przechowywania soczewek. Droższe od tych przeznaczonych dla dalekowidzów i krótkowidzów są soczewki toryczne dla astygmatyków, a także progresywne dedykowane osobom dotkniętym nadwzrocznością starczą. Stali klienci coopervision.pl mogą liczyć na bardzo atrakcyjne ceny a także specjalne bonusy, na przykład w postaci bezpłatnego testowania soczewek kontaktowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj