Wybierasz system alarmowy dla swojej firmy? O tym musisz pamiętać

Wybierasz system alarmowy dla swojej firmy? O tym musisz pamiętać

Prowadzisz firmę? Aby zapewnić sobie możliwość spokojnego działania i zminimalizować ryzyko strat – zadbaj o bezpieczeństwo Twojego obiektu. Poznaj możliwości, jakie dają nowoczesne systemy zabezpieczeń i dobierz funkcje, które usprawnią Twoją codzienną pracę i pozwolą Ci spać spokojnie.

O ile jeszcze kilkanaście lat temu nowoczesne systemy zabezpieczeń były stosowane wyłącznie przez duże i bogate firmy, o tyle dziś – z uwagi na rozwój technologii, ich dostępność jest znacznie większa. Dlatego teraz na zastosowanie tego typu rozwiązań mogą zdecydować się także średnie i małe firmy, a nawet mikroprzedsiębiorstwa. Warto, ponieważ włamanie na teren obiektu i kradzież czy dewastacja sprzętu biurowego może narazić Cię na poważne straty finansowe.

Bezpieczny budynek? Nie tylko ochrona fizyczna

Z zabezpieczeniami budynków firmowych może Ci się kojarzyć fizyczna obecność pracownika ochrony. I rzeczywiście, takie rozwiązanie jest bardzo rozsądne m.in. w biurowcach – gdzie taka osoba jest odpowiedzialna jednocześnie np. za rejestrowanie wejść i wyjść do budynku, wydawanie przepustek czy wydawanie kluczy. Niemniej jednak, nie w każdym obiekcie wymagany jest ochroniarz. Jego rolę coraz częściej pełni elektroniczne systemy zabezpieczeń. Jest on:

  • prostym w obsłudze rozwiązaniem, które pozwala łatwo monitorować stan bezpieczeństwa na terenie,
  • sposobem na optymalizację kosztów zabezpieczeń,
  • gwarancją, że gdy dojdzie do niepożądanej i niebezpiecznej sytuacji – możliwe będzie szybkie podjęcie interwencji.

Systemy zabezpieczeń dla firm – najważniejsze elementy

Jakie elementy wchodzą w skład systemów zabezpieczeń dla firmy? Wszystko jest uzależnione między innymi od specyfiki prowadzonej przez nią działalności, wielkości obiektu oraz rytmu jej działania. Niemniej jednak, największe firmy z branży security, takie jak Konsalnet, oferują możliwość indywidualnego skonfigurowania funkcjonalności systemu i doradzają przy doborze odpowiednich parametrów. W skład dobrego systemu zabezpieczeń dla firmy mogą wejść elementy takie jak:

  • monitoring CCTV – pozwala nie tylko na odtworzenie nagrania niepożądanych zdarzeń czy obserwację sytuacji na terenie obiektu w czasie rzeczywistym, ale także – o ile mowa o systemie inteligentnego monitoringu – na automatyczne rozpoznanie zagrożenia, bez interwencji pracownika nadzorującego system;
  • system kontroli dostępu – często połączony z systemem CRP (rejestracji czasu pracy) – pozwalający na zarządzanie dostępem do wybranych stref w budynku firmowym i zapisując, kto i kiedy się w nich znajduje,
  • alarmy – które informują m.in. o tym, że ktoś bez autoryzacji znajduje się w zabronionej strefie, o próbie włamania przez okna lub drzwi,
  • czujniki dymu, gazu itp. – alarmujące o powstaniu zagrożenia i pozwalające na szybkie wezwanie odpowiednich służb.

Funkcjonalności nowoczesnych systemów zabezpieczeń są niezwykle rozbudowane. O konkretnych rozwiązaniach warto porozmawiać z ekspertami. To oni dokonają wyceny całej instalacji i podpowiedzą, jaka konfiguracja sprawdzi się najlepiej w Twojej firmie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj