Jak obniżyć koszt kredytu samochodowego?

Kredyt samochodowy to popularna forma finansowania zakupu auta. I ty myślisz o zaciągnięciu tego zobowiązania? Sprawdź, w jaki sposób możesz obniżyć jego koszt – pomoże w tym m.in. kalkulator kredytu samochodowego.

Polacy chętnie korzystają z kredytów samochodowych – dla wielu osób jest to jedyna możliwość nabycia pojazdu. W zaciąganiu tego typu zobowiązań nie ma nic złego – pod warunkiem, że decyzja jest przemyślana, a oferta przeanalizowana pod kątem opłacalności. Nie warto decydować się na drogi kredyt samochodowych – zawsze można spróbować go obniżyć.

Od czego zależy koszt kredytu samochodowego?

Na koszt kredytu samochodowego składa się wiele elementów. Chociaż duże znaczenie ma oprocentowanie, istnieją jeszcze koszty niezwiązane z odsetkami.

To, ile będzie kosztował kredyt samochodowy uzależnione jest m.in. od:

  • wysokości oprocentowania,
  • okresu finansowania,
  • wartości pojazdu,
  • wysokości wkładu własnego,
  • prowizji za udzielenie kredytu.

Niektóre banki mogą wymagać także wykupienia ubezpieczenia kredytu – ma to stanowić zabezpieczenie w razie problemów z terminową spłatą zobowiązania na skutek zdarzeń losowych.

Aby oszacować koszt finansowania, warto wykorzystać kalkulator kredytu samochodowego. Jest to internetowe narzędzie, które pozwala obliczyć wysokość miesięcznej raty oraz całkowitą kwotę zobowiązania do spłaty.

Jak obniżyć koszt kredytu na samochód?

Kalkulator kredytu samochodowego wskazał na dość wysoki koszt finansowania? Możesz spróbować go obniżyć. W jaki sposób?

  • Skróć okres kredytowania – im krótszy, tym od mniejszej liczby rat będą naliczane odsetki, co pomoże zmniejszyć całkowitą kwotę do spłaty.
  • Spróbuj negocjować koszty – być może uda ci się wynegocjować niższą prowizję w przypadku skorzystania z innych produktów danego banku.

Jeżeli żaden z powyższych sposobów nie okaże się satysfakcjonujący, warto rozejrzeć się za inną ofertą finansowania. Warto bowiem mieć świadomość, że kredyt kredytowi nie jest równy – istnieje więc szansa, że w innym banku będzie można otrzymać lepsze warunki.

Należy przy tym pamiętać, że zakup auta to dopiero początek. Trzeba doliczyć jeszcze inne opłaty związane np. z ubezpieczeniem samochodu. Ale w tym przypadku można skorzystać z dodatkowych udogodnień, chociażby produktu Comfort Pay dostępnego w Toyota Banku. Dzięki możliwości rozłożenia płatności ubezpieczenia OC/AC na raty obciążenie domowych finansów będzie mniejsze.

Tani kredyt z niską ratą – to możliwe…

Jeżeli zależy ci na obniżeniu miesięcznych kosztów finansowania, poszukaj kredytu samochodowego z niską ratą miesięczną. Za przykład może posłużyć np. Kredyt SMARTPLAN na nowe pojazdy dostępny w ofercie Toyota Banku. Jako że rata wyliczana jest w oparciu o wpłatę własną oraz rzeczywistą utratę wartości pojazdu w czasie trwania umowy, miesięczny koszt kredytu jest dużo niższy w porównaniu ze standardowymi warunkami finansowania.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na tego rodzaju kredyt? Jego wyróżnikiem jest możliwość wymiany pojazdu po 3-4 latach na nowy bez konieczności angażowania środków własnych. Wszystko za sprawą gwarancji odkupu auta przez dealera – pozyskane pieniądze można przeznaczyć na spłatę ostatniej raty (tzw. raty balonowej) oraz wkład własny kolejnego kredytu samochodowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj