Jak efektywnie zarządzać czasem?

W dzisiejszych czasach żyjemy szybko i intensywnie. Stoi przed nami bardzo wiele ważnych zadań. Chcemy robić karierę zawodową, zarabiać dobre pieniądze, mieć rodzinę, stabilizację, zwiedzać świat. Wszystko to wymaga ogromnego nakładu pracy i sprawia, że żyjemy w ciągłym niedoczasie.

Większość z nas mimo nieustannego pośpiechu ciągle ma w głowie listę niewykonanych zadań. Taki tryb życia jest bardzo stresujący i niekorzystny dla zdrowia. Warto, więc szukać sposobów na to, by lepiej zarządzać czasem.

Co oznacza dobre zarządzanie czasem?

Dobre zarządzanie czasem to sytuacja, kiedy udaje nam się realizować najważniejsze nasze życiowe cele i jednocześnie zachowujemy równowagę między pracą a czasem wolnym. Jeśli ktoś odnosi sukcesy prowadząc firmę, zarabia bardzo duże pieniądze, ma nieustanną kolejkę zleceniodawców, ale jednocześnie od pięciu lat nie był na żadnym urlopie to nie można tutaj mówić o dobrym zarządzaniu czasem.

Codzienność wielu Polaków w wieku aktywności zawodowej niestety wygląda tak, że pracują oni bardzo dużo i jednocześnie nie mają czasu na sen, wakacje, hobby czy spotkania z przyjaciółmi. Jeśli ten problem dotyczy również ciebie to znak, że czas wprowadzić zmiany i udać się na szkolenie zarządzanie czasem – https://leadership-center.pl/zarzadzanie-czasem/.

Gdzie leży klucz do dobrego zarządzania czasem?

Klucz do dobrego zarządzania czasem paradoksalnie znajduje się w naszej głowie. Bardzo często jesteśmy ofiarami licznych stereotypów i złych nawyków. Wielu z nas zamiast pracować mądrze pracuje po prostu dużo a to jest droga donikąd. Musimy przede wszystkim zmienić swoje myślenie. Błędny tok polega na tym, że myślimy, iż powinniśmy robić coraz więcej i więcej, bo tylko wtedy osiągniemy sukces. Tymczasem jest zupełnie odwrotnie.

Produktywność polega na umiejętności rezygnacji z wielu rzeczy. Termin rezygnacja jest tutaj kluczowy. Nie chodzi oczywiście o to, żeby sobie odpuścić i zacząć leniuchować. Mamy rezygnować z tego, co nie jest ważne i z tego, co kosztuje nas dużo pracy a daje mało dochodu. Warto pamiętać, że żyjemy w czasach bardzo dobrych możliwości komunikacji na odległość i wcale nie musimy wszystkiego omawiać na żywo na spotkaniach, bo to zabiera kilka godzin czasu, jeśli weźmiemy pod uwagę także dojazd na spotkanie.

Wybierając zlecenia w pracy trzeba niekiedy pójść jeszcze o krok dalej. Okazuje się, że te najwyżej płatne wcale niekoniecznie są najbardziej wskazane. Zwykle lepiej wybrać coś mniej płatnego, ale z obszaru, który znamy i lubimy, bo wtedy będziemy pracować szybciej i efektywniej.

Co może pomóc w lepszej organizacji czasu?

Jeśli chcemy poprawić naszą efektywność i jakość życia warto zapisać się na szkolenie zarządzania czasem. Są to niezwykle przydatne zajęcia, na których dowiemy się, na co najczęściej marnujemy czas, jak się zorganizować, jak planować codzienne działania.

Szkolenie zarządzania czasem jest szczególnie przydatne pracownikom korporacji, urzędów oraz osobom prowadzącym własne firmy. Dowiemy się tam, jakie są dzisiaj doskonałe narzędzia do planowania. Jeśli ktoś pracuje zdalnie w zaciszu swojego domu i ma problem ze zmotywowaniem się do pracy, bo ciągle coś go prowokuje do przerw również powinien udać się na szkolenie zarządzania czasem.

Jak widać, mamy wiele sposobów na to, aby polepszyć swoje codzienne funkcjonowanie. Aby jednak tego dokonać musimy być gotowi na zmiany i działanie, bo samo czytanie poradników na temat organizacji czasu nie wystarczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj