Jakie wyróżnia się rodzaje rusztowań?

Wśród najpopularniejszych rodzajów rusztowań wymienić można systemy ramowe oraz modułowe. Powoli odchodzi się od stosowania konstrukcji rurowo-złączkowych. Jakie jeszcze są rodzaje rusztowań?

Jakie wyróżnia się rodzaje rusztowań?

Rusztowanie umożliwia ochronę osób oraz mienia i jest wręcz obowiązkowym elementem podczas wykonywania większości prac na wysokościach – niezależnie od tego, czy jest to sprzątanie, malowanie czy czynności konserwacyjne. Dowiedz się, jakie wyróżniamy rodzaje rusztowań i czym charakteryzuje się dobrze dopasowane rusztowanie.

Rodzaje rusztowań

Wśród najpopularniejszych rodzajów rusztowań wymieniamy:

  • rusztowania fasadowe – mogą być szerokie i wysokie. Kotwi się je do elewacji, przy której się pracuje.
  • modułowe – łatwe w rozkładaniu, można nimi obudowywać nietypowe bryły budynków.
  • ramowe – szybkie w montażu, są stosowane przy prostych ścianach.
  • rurowo-złączkowe – dość ciężkie i czasochłonne w rozlokowaniu. Coraz częściej rezygnuje się w nich na rzecz bardziej innowacyjnych systemów.

Oprócz tego wyróżniamy konstrukcje warszawskie, czyli przeważnie rusztowania przejezdne, które jednak mogą występować też w wersji stacjonarnej. Umożliwiają obudowanie niewielkiej części budynku. Na rynku spotkać można również rusztowania wiszące, czyli takie, które są zawieszone na specjalnych linach z wysięgnikami. Są dobrym wyborem, jeżeli nie ma możliwości ustawienia rusztowania na podłożu.

Czym charakteryzuje się dobrze dobrane rusztowanie?

Dobrze dopasowane rusztowanie to gwarancja komfortowej pracy, brak problemów z przechowywaniem, a także możliwość łatwego transportowania elementów konstrukcji. To taki rodzaj produktu, który przetrwa z nami lata w niezmienionym stanie. Ponieważ większość systemów dostępnych na rynku jest takich samych wymiarów, możliwe jest mieszanie ze sobą różnych elementów rusztowań. Masz stare fragmenty rusztowań, które jeszcze nadają się do użytku? Nie musisz zatem kupować całego rusztowania — dobierz potrzebne elementy i ciesz się funkcjonalną konstrukcją!

Jeżeli szukasz rusztowań modułowych lub ramowych, koniecznie zapoznaj się z asortymentem renomowanego producenta rusztowań Plettac. W razie potrzeby konsultanci firmy z pewnością pomogą Ci dobrać odpowiedni produkt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj