Zakupy z dziećmi – jak do nich podejść?

Zakupy z dziećmi mogą być kłopotem. Niemalże każdy rodzic spotkał się z problemami podczas wizyty w sklepie ze swoją pociechą. O czym warto pamiętać, aby zakupy z dziećmi zawsze były udane?

Płacze, krzyki, leżenie na podłodze – to tylko kilka przykładowych sytuacji, do których może dojść podczas zakupów z dziećmi. Jeśli maluch jest powodem problemów podczas wizyt w sklepach, warto wdrożyć specjalne zasady, które pomogą w ich zmniejszeniu. Oto nasze porady na to, jak wybrać się do centrum handlowego ze swoją pociechą i sprawić, by wycieczka nie przerodziła się w koszmar:

Poinformuj dziecko o planowanych zakupach

Najlepiej, aby dziecko wiedziało, że rodzina zamierza pojechać na zakupy, dlatego może wtedy przygotować się do nich psychicznie. Wizyta w sklepie nie będzie wtedy wprowadzała chaosu w planie dnia.

Powiedzmy dziecku, kiedy zamierzamy pojechać na zakupy, na przykład po obiedzie, a także jakie sklepy zamierzamy odsiedzieć, na przykład wtedy, gdy odwiedzamy warszawskie centrum handlowe Marywilska sklepy są różnorodne, więc warto sobie zaznaczyć które chcemy odwiedzić.

Przygotujcie wspólną listę zakupów

Dziecko wraz z rodzicem może także wspólnie przyszykować listę zakupów. Zaznaczmy wtedy, że kupujemy tylko te produkty, które znajdą się na liście.

Gdy mamy gazetki do sklepów, dziecko może także wyszukać potrzebne produkty w gazetce, a potem wyciąć je i wkleić na liście. Zakupy z taka listą będą jeszcze łatwiejsze – nie zapomnimy o niczym ważnym i jednocześnie nie kupimy niczego, co nie jest potrzebne.

Trzymaj się planu podczas wizyty w sklepie

W trakcie zakupów pamiętajmy o tym, aby przestrzegać wcześniej ustalonych zasad. Dzięki temu można zmniejszyć ryzyko problemów podczas wybierania produktów wraz z maluchem.

Gdy dziecko zaczyna protestować i płakać, działajmy łagodnie, ale stanowczo. Nie krzyczymy, nie stosujmy przemocy, ale wytłumaczmy mu sytuację spokojnym głosem i zaczekajmy, aż się uspokoi.

Jedna dodatkowa rzecz dla dziecka

Jeśli chcemy, możemy także wprowadzi zasadę, która polega na tym, że dziecko może samodzielnie wybrać jedną dodatkową rzecz spoza listy dla siebie – rzecz ta powinna mieścić się w limicie cenowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj