Dell niejedno ma imię – czyli czym różni się Inspiron od Vostro

Dell niejedno ma imię - czyli czym różni się Inspiron od Vostro

Zakup komputera mobilnego jest zazwyczaj dużym wyzwaniem dla osób, które na bieżąco nie śledzą nowinek technologicznych pojawiających się stale na rynku. Jedna firma posiada wiele innowacyjnych serii, a do każdej z nich dostosowuje produkty o różnych parametrach technicznych. Doskonałym przykładem jest m.in. Firma Dell, ponieważ w jej ofercie możemy znaleźć takie serie jak Inspiron i Vostro – co wielu użytkownikom domowym nie powie zbyt wiele.

Materiał został przygotowany na podstawie specyfikacji i produktów dostępnych w sklepie internetowym gigam.pl:

Jakie różnice możemy znaleźć w tych dwóch liniach laptopów? Z przyjemnością przybliżymy ten temat, by nie stanowił on dla Was problemu podczas kolejnych zakupów.

Budżetowe bez różnicy? Parametry techniczne

Stawiając obok siebie dwa modele laptopów z niskiej półki cenowej, często nie jesteśmy w stanie zauważyć większej różnicy parametrów. Świetnym przykładem jest m.in. Dell Vostro 3568 w cenie 2180 zł i Dell Inspiron 3567 w cenie 1890 zł. Obydwa dysponują takim samym procesorem, ilością pamięci RAM i pojemnością dyskową. Jest to sprzęt wydajny do podstawowych czynności domowych, chociaż większość pracowników biurowych, także nie powinna narzekać na płynność pracy i satysfakcję z użytkowania.

Po co więc przepłacać, jeśli nie widać różnicy w samych komputerach, a wybierając Dell Inspiron można zaoszczędzić prawie 300 zł? Wystarczy dokładnie sprawdzić udostępnione informacje na ich temat, by zauważyć, że Vostro został dostosowany do zastosowań służbowych – co sugerować może sam system operacyjny, gdyż przy zakupie Dell Vostro, klient otrzymuje Windows Pro, natomiast przy Dell Inspiron jest to Windows Home.

Dodatkowo Vostro został wyposażony w czytnik linii papilarnych i Kensington Lock konektor, dzięki czemu osoby nieupoważnione nie będą miały dostępu do komputera danego użytkownika, gdy odejdzie on od swojego stanowiska pracy. Złącze Kensington Lock konektor to nic innego jak fizyczne zabezpieczenie, które udostępnia możliwość zamocowania specjalnej linki – coś na wzór zapięcia do rowerów. Świetne sprawdzi się u osób podróżujących z laptopem lub pracujących w publicznych salach coworkingowych i na open space.

Średnia półka i przepaść między dwoma modelami

Skoro ustaliliśmy już przeznaczenie Vostro i Inspirona, należy przyjrzeć się średniej klasie tych produktów, ponieważ dzięki temu wybór będzie bardziej klarowny. W tym wypadku sprawdzimy dwa modele, znajdujące się na granicy ceny 4500 zł – są to Dell Inspiron 7386 i Dell Vostro 5471.

Już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że Vostro wygrywa pod względem technicznym, gdyż został wyposażony w mocniejszy procesor nowszej generacji (Intel Core i7, natomiast Inspiron dysponuje zaledwie modelem i5). Następna różnica leży po stronie pojemności dyskowej, gdyż Inspiron udostępnia tylko i wyłącznie 256 GB SSD, co może być dużym zaskoczeniem, gdyż jest to seria przeznaczona dla użytkowników domowych – Vostro natomiast posiada 1 TB HDD i 126 GB SSD. Jest on także znacznie lepiej rozbudowany i udostępnia większe możliwości.

Ich design jest niezwykle podobny, więc indywidualną ocenę pozostawiamy Wam.

Publikacja zewnętrzna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj