5 sposobów na pozbycie się długów

Długi odbierają Ci chęć do życia? Chcesz raz na zawsze, wyrwać się ze spirali zadłużenia i zacząć normalnie żyć? Jeśli Twoja odpowiedź na te pytania brzmi tak, to świetnie! Poniżej znajdziesz 5 sposobów na pozbycie się długów. Sprawdź zatem, jak pozbyć się długów raz na zawsze, jak przestać się bać i przypomnieć sobie jak piękne i spokojne może być życie!

1. Sprawdź, czy w ogóle masz jakiś dług!

Może to być zaskakujące, ale zdarza się, i to nie tak znowu rzadko, że firmy windykacyjne próbują ściągnąć od nas dług, który jest już przedawniony. Nie musielibyśmy go spłacać, gdybyśmy go nie uznali. A do uznania zazwyczaj zostajemy zmuszeni podstępem. Dlatego też przed wyrażeniem zgody na spłacenie jakiegokolwiek długu, zażądajmy najpierw dokumentów, które potwierdzają jego istnienie. Jeśli okaże się, że dług jest przeterminowany, to nie musimy go spłacać. Pamiętaj, że to po stronie wierzyciela leży obowiązek udowodnienia istnienia długu!

2. Zdecyduj się na ugodę z wierzycielem

Jeśli dług faktycznie istnieje, to najlepszym sposobem na jego pozbycie się, jest zawarcie ugody z wierzycielem. Bardzo często nie mamy na to ochoty, ale warto pamiętać, że po drugiej stronie także są ludzie, którzy mogą być skłonni do kompromisu. Nie raz i nie dwa okazywało się, że wierzyciel był skłonny do rozłożenia długu na niskie raty, które można było spłacić. Ważne jest jednak to, aby przestrzegać warunków takiego porozumienia i spłacać raty w terminie. Kompromis z wierzycielem to również najprostszy sposób na uniknięcie komornika.

3. Konsolidacja zadłużenia

Największy problem z długami polega na tym, że bardzo łatwo w paść w ich spiralę. W takiej sytuacji wszystko zaczyna wymykać się nam spod kontroli. Różne terminy spłat poszczególnych rat, gromadzące się upomnienia, masa dokumentów, wezwań i stresu – wszystko to sprawia, że nie jesteśmy już w stanie tego ogarnąć. W takiej sytuacji dobrym wyjściem może okazać się konsolidacja zadłużenia.

W ten sposób połączymy wszystkie swoje długi w jeden, który będziemy mogli spłacać poprzez jedną, stałą ratę. Trzeba tutaj jednak bardzo uważać na nieuczciwych pośredników oferujących kredyt oddłużeniowy, ponieważ jeśli będziemy nieostrożni, to niestety możemy wpaść z deszczu pod rynnę.

4. Ogłoś upadłość konsumencką

Jednym z rozwiązań, które są niejako ostatnią deską ratunku dla dłużnika, to upadłość konsumencka. Można ją ogłosić wtedy, gdy nie dysponujemy wystarczającymi środkami na pokrycie swoich długów. W takiej sytuacji cały nasz posiadany majątek posłuży do spłaty zadłużenia, a to, na co nie starczy, zostanie umorzone przez sąd. Zatem ogłoszenie upadłości jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na pełne oddłużenie.

5. Co zrobić, gdy wierzyciel wchodzi na drogę sądową?

Wielu dłużników sądzi, że kiedy sprawa ich długów trafia na wokandę sądową, to są już na straconej pozycji i czeka ich tylko egzekucja komornicza. Nic bardziej mylnego! Kiedy dostaniemy z sądu powiadomienie o rozprawie, koniecznie musimy się na nią udać! Dlaczego? W trakcie posiedzenia sąd wysłuchuje obu stron, nie tylko wierzyciela, ale także dłużnika. I co najważniejsze, bardzo często bierze pod uwagę ciężką sytuację dłużnika i postanawia rozłożyć zobowiązanie na realne w spłacie raty. Dlatego jak najbardziej warto wybrać się na posiedzenie sądu w sprawie naszego długu.

Jeśli chcesz poznać kolejne 5 sposobów na pozbycie się długów, wejdź na https://mamdlugi.pl/jak-pozbyc-sie-dlugow-10-skutecznych-sposobow-na-wyjscie-z-dlugow/. Nie daj długom zabrać sobie życia! Walcz o swoje wolne od zadłużenia jutro!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj