Siatki filtracyjne nierdzewne – skuteczna filtracja, wyjątkowa trwałość

W szeregu procesów technologicznych kluczowe jest uzyskanie odpowiedniego stopnia filtracji cieczy, frakcji i gazów. W tym celu najczęściej stosuje się siatki filtracyjne wykonane ze stali nierdzewnej, które łączą w sobie wysoką skuteczność filtracji wraz z wyjątkową trwałością.
Filtracja jest procesem pozwalającym na oddzielenie substancji stałych od frakcji, cieczy i gazów przez mechaniczne zatrzymanie tych ciał stałych. W zależności od wielkości cząstek proces filtracji może polegać na przesiewaniu albo mikro, ultra lub nano filtracji.

W przypadku nieco większych ciał stałych najczęściej stosuje się siatki filtracyjne nierdzewne, które ze względu na swoje właściwości znalazły szerokie zastosowanie w różnych branżach. Wielkość oczek siatek wpływa na skuteczność procesu.

Budowa siatek filtracyjnych

Siatki filtracyjne najczęściej mają postać siatek karbowanych – krepowanych o oczkach kwadratowych albo są to siatki bezoczkowe, które zapewniają jeszcze większą dokładność filtracji i małe straty ciśnienia podczas filtracji. Dodatkowo, siatki mogą być jednowarstwowe albo wielowarstwowe.

Na ogół stosuje się siatki filtracyjne nierdzewne, które zapewniają odpowiednią odporność na korodowanie i dzięki temu są w stanie zapewnić optymalną trwałość i wytrzymałość podczas procesów filtracji.

Parametry siatek filtracyjnych to:
• odległość między środkami sąsiadujących drutów
• grubość drutu siatki
• wielkość oczka siatki

Firmy wykonujące siatki filtracyjne nierdzewne są w stanie dopasować je indywidualnie do oczekiwań użytkowników i wykonać w dowolnych parametrach.

Jak dobrać najlepszą siatkę filtracyjną?

Właściwy dobór siatki filtracyjnej ma kluczowe znaczenie dla efektywności i wydajności procesu filtracji.

Przy doborze siatki filtracyjnej pod uwagę bierze się następujące parametry:
• cel zastosowania
• pożądana dokładność filtracji
• warunki procesu filtracji, w tym ciśnienie, temperatura
• wymagania chemiczne

Poprzez analizę powyższych czynników można dobrać najlepszy rodzaj siatki filtracyjnej do konkretnego zadania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj