Dzięki nim oszczędzasz czas – pieczątki, narzędzia biurowe o dużym znaczeniu

Pieczątki to powszechnie stosowane narzędzia w biurze, urzędzie, uczelni, ale także przez różnego rodzaju zawody. Dzięki nim oszczędzamy czas, który trzeba by było poświęcić na naniesienie określonych treści na dokumenty. Gdzie są przydatne?

Wszelkiego rodzaju dokumentacja, a także faktury wymagają odpowiedniego oznaczenia. Czasami jest to oferta przedsiębiorstwa, innym razem dyplom, a kiedy indziej akt notarialny. Wszędzie tam figurują stemple, na których naniesiona jest określona treść. Czasami będą to datowniki z prostą informacją, a innym razem pieczęć tytułowa firmy z podstawowymi danymi. Niektóre pieczęcie mają charakter ozdobny i stosuje się je np. do znakowania książek. Oczywiście również dzieci lubią stawiać zabawne znaczki w różnych miejscach, ale dzisiaj nie o tym. Jak wyglądają współczesne pieczątki?

Do wyboru do koloru

Budowa i technologia pieczęci różni się od siebie. Mamy do wyboru różne kształty od klasycznych prostokątnych, przez kwadratowe, owalne, podłużne do okrągłych. Niektóre z nich można określić mianem specjalistycznych. Takie rozwiązania najczęściej znajdują zastosowanie w konkretnych czynnościach. Dobrym przykładem jest księgowość, gdzie stosuje się dużo różnego rodzaju pieczęci. W zawodzie tym występuje duża powtarzalność dokumentów oraz zadań z nimi związanych. Pieczęcie umożliwiają odpowiednie oznakowanie papierów w bardzo krótkim czasie. Dzięki temu nie trzeba zatrudniać osoby która zajmowałaby się opisywaniem wpływających i wychodzących dokumentów, a także wykonanych operacji księgowych. W kilka sekund mamy sprawę załatwioną, a przy dużej ilości materiałów spędzimy najwyżej kilkanaście minut. Każdy przedsiębiorca, szkoła, urząd czy uczelnia potrzebuje pieczątki. Katowice mają bogatą ofertę w zakresie produkcji tego typu narzędzi biurowych. Więcej informacji znaleźć można na https://pieczatki-online.eu/wyrob-pieczatek-katowice,paczkomaty.

Jak to jest zrobione?

Obecnie najpopularniejsze są trzy sposoby produkcji pieczątek, to pieczątki laserowe, pre-ink nazywane także flashowymi oraz pieczątki polimerowe. Różnią się technologią produkcji, co przekłada się także na ich jakość. Mowa oczywiście o odbiciu, które zostaje na powierzchni dokumentu. Zdarzają się modele, w których na określonej powierzchni zmieścimy imię i nazwisko oraz funkcję. W wypadku zastosowania innej metody produkcji takich danych może znaleźć się więcej na tej samej powierzchni. Co ciekawe niektóre warianty umożliwiają stemplowanie z grafiką, która daje coś więcej niż proste logo. Do dyspozycji są także pieczęcie kolorowe, które zdecydowanie wyróżnią się na dokumentacji. Może to być świetny dodatek do kampanii marketingowej, jako oznaczenie nanoszone na papier firmowy, ten do pakowania lub samo opakowanie. Wyróżni to markę i zostawi ślad w pamięci konsumentów. W końcu nie często spotykamy takie oznaczenia.

Pieczątki, choć niewielkie to bardzo przydają się w pracy biurowej, a w niektórych zawodach są wręcz wymagane. Dzisiaj mamy do dyspozycji duży wybór kształtów, rozmiarów, a także technologii produkcji. Możemy zamówić proste rozwiązania jak datowniki czy klasyczną tytułową pieczęć firmową lub kolorową o dużej dokładności i widoczności detali. Mimo wszystko to przede wszystkim narzędzia, które skracają czas pracy, a to wartość bezcenna dla pracowników, jak i pracodawcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj