Własna bieżnia? Sprawdź, dlaczego warto ją mieć

Niesprzyjające warunki pogodowe, lenistwo czy po prostu brak funduszy mogą być powodem rezygnacji z aktywności fizycznej. Bardzo popularnym sportem jest bieganie, które wiąże się wieloma korzyściami dla zdrowia, ale nie zawsze mamy możliwość wyjścia na świeże powietrze i dogodną przestrzeń do przebieżek. Można oczywiście wybrać się do klubu fitness czy na siłownię, gdzie czeka na nas bieżnia. Trzeba jednak tam dojechać i jeszcze zapłacić za możliwość korzystania ze sprzętu. Jeśli lubimy biegać, chcemy robić to w dowolnym momencie i miejscu, warto pomyśleć nad inwestycją we własną bieżnię elektryczną. Jeśli tylko dysponujemy wystarczającą ilością miejsca i funduszy, jak najbardziej warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

Dlaczego warto zainwestować we własną bieżnię elektryczną?

Problemem wielu biegaczy są niesprzyjające warunki atmosferyczne. Tak naprawdę to mało jest w Polsce dni, kiedy można mówić o idealnej pogodzie do uprawiania tego sportu. Latem będzie za gorąco, zimą za zimno, jesienią deszczowo i wietrzenie, a wiosną pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie. Mając w domu bieżnię, przestajemy być uzależnieni od warunków pogodowych. Nie trzeba przejmować się tym, że trasa jest oblodzona/mokra i śliska albo z nieba leje się przysłowiowy żar. Bieganie odbywa się pod dachem, w domowy zaciszu, można włączyć swoją ulubioną muzykę, oglądać TV czy filmy na YouTube. Możliwości jest wiele, ogranicza nas wyłącznie własna kreatywność. Nie trzeba przejmować się tym, że mając słuchawki w uszach, narazimy się na jakieś niebezpieczeństwo – nawet będąc dobrze widocznym, może ktoś nas przykładowo potrącić, nie mówiąc o byciu zaatakowanym przez drugą osobę znienacka.

Prawdą jest to, że do biegania nie potrzebujemy niczego oprócz wygodnego stroju i obuwia, wystarczy wyjść i zacząć biec. Trzeba jednak liczyć się z tym, że nie wszędzie będą optymalne warunki do uprawiania tego sportu. Problemem może być zanieczyszczone powietrze, brak ścieżek dla biegaczy. Kolejnym utrudnieniem będzie konieczność dojechania do miejsca, z którego będzie można rozpocząć bieg. Jeśli jest mocno oddalone od miejsca zamieszkania – mając bieżnię w domu, oszczędzamy sporo czasu i pieniędzy. Oczywiście najpierw trzeba wydawać je na w zakup urządzenia, ale inwestycja zwraca się stosunkowo szybko. Co więcej, od razu można korzystać z licznych zalet tego rozwiązania.

Co jeszcze przemawia za inwestycją w bieżnię do domu?

Bieżnia do domu to świetna opcja dla osób aktywnych fizycznie, które nie chcą marnować czasu na dojazdy ani pieniędzy na karnety do klubów. Jeśli cenimy sobie swobodę, ciszę i spokój, nie lubimy tłumów i wstydzimy się uprawiania sportu wśród innych, czas najwyższy pomyśleć nad zakupem bieżni. Okazuje się, że bieganie na takim urządzeniu jest bezpieczniejsze dla stawów – można liczyć na mniejsze ich obciążanie, miękką amortyzację, równą nawierzchnię. Zmniejsza się ryzyko wystąpienia kontuzji, która uniemożliwiałaby kontynuowanie aktywności fizycznej. Obecnie na rynku dostępne są nowoczesne modele bieżni wyposażone w różne dodatkowe funkcje. Mogą mieć nawet regulację nachylenia, co pozwala na ćwiczenie podbiegów. Zaletą będzie też możliwość stosowania interwałów i łatwiejszy powrót do biegania po kontuzji. Pozostali domownicy również mogą ćwiczyć na jednym sprzęcie, korzystając z wielu programów treningowych. Bieżnię do domu możesz zamówić przez internet, na przykład w sklepie life-fitness.pl – https://life-fitness.pl/kategoria-produktu/trening-cardio/bieznie/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj