Jak obniżyć cenę ubezpieczenia OC?

Koszt, jakim jest ubezpieczenie OC, może uszczuplić portfel. Wiele osób, zwłaszcza młodych, boryka się z problemem znalezienia najtańszej i jednocześnie najlepszej polisy. Trzeba pamiętać, że kierowcy nie są skazani na najwyższe stawki składek, nawet jeśli są niedoświadczeni lub ich pojazd mechaniczny nie jest w najlepszej kondycji. O tym, jakie legalne pomysły wdrażają ubezpieczeni można dowiedzieć się, czytając poniższy artykuł.

Współwłasność samochodu

Powszechnie krąży słuszna informacja, że młody kierowca, chcący samodzielnie ubezpieczyć samochód jest skazany na wysokie stawki polisy OC. Jednakże połączenie sił w sytuacji zakupu samochodu z kimś bardziej doświadczonym w jeździe samochodem, może miło zaskoczyć niższą stawką ubezpieczenia. Współwłasność nie musi dotyczyć tylko dwóch stron. Podpisanie umowy kupna samochodu może dotyczyć wielu osób. Ważną jednak informację stanowi fakt, że przy decyzji o współdzieleniu praw do pojazdu, gdy wystąpi niepożądane zdarzenie drogowe, osoby te mogą utracić swoje zniżki ubezpieczeniowe. Jest to więc decyzja, którą trzeba rozważyć. W konsekwencji jednak wiele osób podejmuje się wdrożenia tego rozwiązania.

Kalkulator OC jako nieoceniona pomoc

Najszybszym, darmowym i dosyć precyzyjnym sposobem na znalezienie najlepszej polisy dla siebie jest kalkulator OC. Wymaga jedynie sprawnego urządzenia z dostępem do Internetu. Siedząc w autobusie, czy po prostu korzystając z czasu wolnego po pracy, można znaleźć oferty w dobrych cenach. Trzeba przygotować podstawowe informacje o samochodzie- pojemność silnika, marka pojazdu i rok produkcji, a także historia wypadkowa mogą okazać się niezbędne. Inne dane będą dotyczyły samego kierowcy- tu do wpisania będą informacje, takie jak: staż za kierownicą, wiek kierowcy, stan cywilny (co ciekawe, osoby w związkach małżeńskich często mają niższe ceny ubezpieczenia OC).

Optymalizacja OC przed zakupem samochodu

Jak wiemy, parametry techniczne samochodu odgrywają dużą rolę w cenie ubezpieczenia OC. Warto tę wiedzę wykorzystać, decydując się na zakup nowego auta. Im mniejsza pojemność silnika, tym niższe ceny polis OC na rynku. Wiadomo, że nie każdego satysfakcjonować będzie silnik niczym z Fiata Seicento, jednak warto optymalnie dopasować parametry pojazdu do cen OC. Marka samochodu również wpływa na stawki polis. Zakup samochodu jest też dobrym momentem na przyjrzenie się wiekowi auta. Posiadanie starszego samochodu z reguły może wiązać się z dużą ceną ubezpieczenia OC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj