Ubezpieczenie NNW – co to jest?

Ubezpieczenie NNW co to jest
Ubezpieczenie NNW to ubezpieczenie następstw tragicznych wypadków. Jest ubezpieczeniem nieobowiązkowym. Obejmuje własną ochroną życie i zdrowie zabezpieczonego. Zapewnia zapłatę zadośćuczynienia w razie zniszczenia ciała czy śmierci. Obszar ochrony zależy od wykupionych ryzyk kolejnych (np. zwrot wydatków leczenia, rehabilitacji). Świadczenia wypłacane w ramach ubezpieczenia NNW łączą się – jeżeli wykupiliśmy parę polis, otrzymamy zadośćuczynienie z każdej spośród nich.

EKUZ a NNW na wyjazd

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) to dokument, jaki dostaje się bezpłatnie po złożeniu wniosku. Zapewnia ona obywatelom UE szansę korzystania z opieki lekarskiej na terenie wszystkich krajów członkowskich pod wymogiem podlegania ubezpieczeniu leczniczemu w którymkolwiek spośród nich. To wyjście jest natomiast ograniczone rozmiarem publicznych usług oferowanych poprzez ochronę zdrowia. Znaczy to, iż nie gwarantuje szerokiego zabezpieczenia wszelkich wydatków leczenia, np. w wypadku korzystania spośród prywatnej opieki lekarskiej lub usług dentystycznych.

Parę polis NNW

Przy niezwykle wielu możliwościach finansowych można napotkać się z kolejną opcją zatwierdzenia umowy ubezpieczenia NNW. Dotyczy to pomiędzy innymi kredytów bankowych, gdzie ubezpieczenie NNW jest metodą uchronienia się banku przed zagrożeniem straty zdrowia poprzez płacącego kredyt. Również dla osób decydujących się na ubezpieczenie w wypadku jeśli wystąpi większy szwank na zdrowiu można liczyć na osiągnięcie zdecydowanie większego zadośćuczynienia, jakie może niezwykle się przydać przynajmniej w okresie leczenia lub także w okresie braku możliwości wykonywania pracy.

Ile kosztuje ubezpieczenie NNW?

O tym, ile kosztuje ubezpieczenie NNW na miesiąc, zadecyduje to, jaki obszar polisy dobierzesz oraz jaka będzie suma ubezpieczenia. Im tańsze będzie Twoje NNW, tymże niższe świadczenie uzyskasz w wypadku tragicznego wydarzenia. Ubezpieczyciele przyjmują zazwyczaj do rozliczeń stawkę 1% sumy ubezpieczenia za każdy 1% nadanego uszczerbku na zdrowiu. Znaczy to, iż wybierając tanie NNW, z kwotą 10 tys. zł, za każdy procent szwanku na własnym ciele otrzymasz jedynie 100 zł. Przy droższej polisie możesz uzyskać kilka, natomiast choćby kilkanaście tysięcy złotych.

Kiedy środki nie zostaną zrealizowane?

Tak samo jak w wypadku pozostałych ubezpieczeń komunikacyjnych też w wypadku NNW ubezpieczyciel może odmówić zapłaty odszkodowania. Stanie się tak m.in. jeśli podczas wypadku znajdowaliśmy się w stanie po zażyciu alkoholu czy różnych środków psychoaktywnych, nie posiadaliśmy praw pozwalających na prowadzenie niektórego rodzaju samochodu, popełnialiśmy przestępstwo czy zdarzenie zostało spowodowane celowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj