Rozładowany akumulator – sprawdź, jak zabezpieczyć się przed skutkami takiego zdarzenia

Twój samochód nie chce odpalić i zastanawiasz się, jaka jest tego przyczyna oraz jak temu zaradzić? Często to po prostu rozładowany akumulator. Jeśli jesteś w mieście lub na uczęszczanej trasie, poradzisz sobie z tym problemem bardzo szybko. Jednak w najgorszym scenariuszu, kiedy akumulator wyładuje się na kompletnym odludziu, nie będziesz mieć możliwości samodzielnego poradzenia sobie z odpaleniem auta. W takiej sytuacji musisz wezwać pomoc.

Z tekstu dowiesz się:

  • jak poradzić sobie z rozładowanym akumulatorem,
  • jak działa Car Assistance.

Wydawanie dodatkowych pieniędzy na specjalistyczną pomoc bądź nawet lawetę jest mało przyjemną sytuacją, zwłaszcza jeśli jesteś bardzo daleko od domu bądź najbliższego warsztatu. Niekiedy może się też okazać, że rozładowany akumulator to początek problemów i zwykłe ładowanie nie pomoże, a całe zdarzenie zakończy się koniecznością wymiany tej części na nową. W niespodziewanych awariach na drodze przydaje się dodatkowe ubezpieczenie, jak np. Car Assistance w ramach ubezpieczenia ERGO 7 ERGO Hestii. Ubezpieczenie to rozwiązanie, które pomoże Ci zapobiegać dodatkowym wydatkom!

Rozładowany akumulator – jak odpalić bez kabli i ze specjalnymi kablami?

Ponowne uruchomienie całkowicie rozładowanego akumulatora jest stosunkowo proste, jeśli oczywiście znajdujesz się w zamieszkanym bądź często uczęszczanym terenie. Wystarczy poprosić sąsiada bądź jakiegokolwiek napotkanego kierowcę o „użyczenie” prądu z akumulatora jego samochodu.

Odbywa się to poprzez podpięcie odpowiednich kabli między akumulatorami, a następnie odpalanie sprawnego samochodu i pozostawienie włączonego silnika do czasu, aż niesprawne urządzenie nie przejmie odpowiedniej ilości tzw. prądu rozruchowego. Oznacza to więc często zostawienie włączonego silnika nawet na 20-30 min. Warto o tym pamiętać i nie odłączać kabli zbyt wcześnie! Co jednak, jeśli nie masz możliwości naładowania akumulatora od nikogo, nie umiesz tego zrobić lub nie masz specjalnych kabli? W tej sytuacji konieczna jest specjalistyczna pomoc, ponieważ w tej sytuacji odpalenie auta zwyczajnie nie jest możliwe.

Nagłe rozładowanie akumulatora – zapewnij sobie pomoc dzięki Car Assistance

Kiedy Twój akumulator się rozładuje bądź zepsuje, a Ty nie masz wiedzy lub możliwości, które pozwolą Ci na jego uruchomienie lub wymianę, musisz zadzwonić po specjalistów. Dzięki dodatkowemu ubezpieczeniu Car Assistance w ERGO 7 od ERGO Hestii nie musisz się o nic martwić. Masz bowiem zapewnioną pomoc 24/7.

W jej zakres wchodzi holowanie pojazdu, organizacja pojazdu zastępczego, pomoc przy awarii ogumienia lub właśnie podczas rozładowania akumulatora. Car Assistance jest dostępny w 3 wariantach:

  • Wariant Wypadek,
  • Wariant Awaria,
  • pełny Wariant Turbo.

Jeśli chcesz zapewnić sobie najbardziej kompleksową ochronę na wypadek wszelkiego rodzaju zdarzeń, wybierz Wariant Turbo. Warto zaznaczyć, że Car Assistance obowiązuje nie tylko w kraju, ale i na terenie całej Europy, Algierii, Maroko, Tunezji, Izraela oraz Iranu. Możesz więc czuć się bezpiecznie nawet podczas zagranicznej podróży.

Rozładowany akumulator w miejscu, gdzie możesz liczyć na pomóc innych kierowców to nie problem. Natomiast w innych sytuacjach warto mieć wykupione ubezpieczenie, które pomoże Ci uniknąć – niekiedy bardzo wysokich – kosztów pomocy specjalistycznej bądź lawety!

Niniejsza informacja jest materiałem marketingowym Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA.
Szczegółowe informacje o opisywanych produktach, w tym wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności znajdziesz w aktualnych Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia dostępnych na stronie internetowej ERGO Hestii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj