Gdańsk – idealne miasto do inwestowania w nieruchomości?

Gdańsk – idealne miasto do inwestowania w nieruchomości?

Zakup nieruchomości stał się w ostatnich latach jedną z popularnych form inwestycji oszczędności. Aby zarobić na niej jak najwięcej, warto kupić lokum w przyszłościowej lokalizacji. Czy ten wymóg może spełnić Gdańsk?

Zarobek na własnej nieruchomości może być spory. Najwięcej mogą zarobić właściciele mieszkań, którzy mogą przeznaczyć lokale na wynajem. Co więcej, wartość nieruchomości rośnie w czasie, więc można nawet po kilku latach odsprzedać je z zyskiem. Aby zyskać na nieruchomości jak najwięcej, trzeba przede wszystkim wiedzieć, w co zainwestować. Tutaj prym wiodą duże miasta, gdzie zainteresowanie wynajmem jest największe. Wobec tego dużo możemy zarobić na mieszkaniu położonym w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy w Poznaniu. Jak na tym tle prezentuje się trójmiejski rynek nieruchomości?

Opłaca się inwestować w Gdańsku

Aktualnie bardzo atrakcyjnym punktem dla inwestorów stał się Gdańsk – to malownicze miasto o bogatej historii także posiada obecnie dynamicznie rozwijający się rynek nieruchomości. Zapotrzebowane na lokale dotyczy nie tylko osób, które są zainteresowane wynajmem długoterminowym, ale też wynajmem turystycznym na krótkie terminy. Dobrym pomysłem na inwestycję mogą być zatem zarówno tańsze mieszkania na obrzeżu miasta, jak również luksusowe apartamenty na sprzedaż w Gdańsku z widokiem na morze.

Zarobki na mieszkaniach w Gdańsku najwyższe w Polsce

Zgodnie z danymi podanymi przez Domiporta i Home Brokera, zarobek na mieszkaniach położonych w Gdańsku jest jednym z najwyższych w Polsce. Eksperci wskazują, że to właśnie tam rentowność inwestycji jest najwyższa i wynosi niemalże 6 proc. netto w skali roku! W związku z tym na własnym mieszkaniu w Gdańsku można zarobić znacznie więcej niż na najlepszych lokatach bankowych. Wobec tego Gdańsk jest dzisiaj tak chętnie wybierany przez tych inwestorów, którym zależy na atrakcyjnych zyskach. Z aktualnymi ofertami deweloperów w Gdańsku, a także z lokalami dostępnymi na rynku wtórnym można zapoznać się już teraz przez internet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj