Czy można ubezpieczyć zwierzęta domowe we Wrocławiu?

Zwierzęta domowe są niczym członkowie rodziny. Dbamy o ich dobrostan – karmimy je, wyprowadzamy na spacery, spędzamy wspólnie czas, a gdy pojawia się choroba, udajemy się z nimi do weterynarza. Niestety, wizyty i leki nierzadko są bardzo kosztowne, co może odbić się na naszym domowym budżecie. Jak temu zapobiec? Dowiedz się, jak ubezpieczyć zwierzęta domowe we Wrocławiu.

Jak wygląda ubezpieczenie zwierząt domowych?

Zwierzęta możemy ubezpieczyć w ramach polisy majątkowej, czyli ofercie obejmującej dom lub mieszkanie. Ubezpieczyciel zwróci nam wówczas środki za leczenie zwierzęcia, które odniosło obrażenia w wyniku działania sił natury, np. deszczu czy pożaru. Musi się to jednak wydarzyć na terenie nieruchomości. Ponadto ubezpieczyciele proponują NNW dla zwierząt domowych, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. To optymalne rozwiązanie dla każdego, kto chce chronić swój portfel przed niespodziewanymi wydatkami w związku ze zwierzętami domowymi.

Zakres ubezpieczenia

W ramach ubezpieczenia zwierząt domowych możemy chronić koty, psy, gryzonie (szynszyle, chomiki, kawie), żółwie, króliki, rybki akwariowe czy ptaki. W związku z tym ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie z tytułu poniesionych kosztów takich jak:

  • wizyta u weterynarza,
  • koszt leków, opatrunków,
  • zabieg lub operacja,
  • dłuższy pobyt w klinice weterynaryjnej,
  • kremacja i uśpienie zwierzęcia.

Koszt polisy NNW dla zwierząt domowych rozpoczyna się od 100 zł rocznie. Im szerszy zakres, tym koszt rośnie i może wynieść nawet kilkaset złotych.

Wyłączenia odpowiedzialności

Towarzystwa ubezpieczeniowe nie są skore do obejmowania polisą zwierząt powszechnie uważanych za niebezpieczne, np. pająków czy węży. W niektórych wypadkach firmy nie wypłacają odszkodowania w sytuacji, kiedy zwierzę poniesie śmierć ze starości lub z powodu choroby zakaźnej, dlatego tak istotna jest dokładna lektura OWU – ogólnych warunków ubezpieczenia. W nim znajdziemy również wysokość ubezpieczenia, czyli maksymalną kwotę, którą wypłaci nam towarzystwo. Najczęściej suma ubezpieczenia w przypadku zwierząt domowych wynosi kilka tysięcy złotych.

Dodatkowe ubezpieczenia

Na polisie majątkowej oraz NNW nie kończą się możliwości ubezpieczenia zwierząt domowych. Warto zwrócić uwagę na OC, które ochroni nas przed finansowymi skutkami szkód, które wyrządzą nasze zwierzęta. Może to być np. pogryzienie sąsiada przed naszego psa lub zniszczenie mebli przez kota. W takiej sytuacji normalnie odpowiadalibyśmy finansowo za szkody. Jednak dzięki OC wypłatą odszkodowania zajmie się towarzystwo ubezpieczeniowe.

Chcesz ubezpieczyć swojego pupila? Skontaktuj się z Eurofinance oddział Wrocław w celu porównania ofert i wybrania najlepszej dla Ciebie polisy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj