Sprawdź czy telewizor z zakrzywionym ekranem to model dla Ciebie

Sprawdź czy telewizor z zakrzywionym ekranem to model dla Ciebie

Jesteś wielkim fanem nowości technologicznych i lubisz mieć w domu najbardziej zaawansowane gadżety? Zastanawiasz się nad zakupem telewizora z zakrzywianym ekranem? Podpowiadamy, jakie ma on zalety i wady, by łatwiej było Ci podjąć decyzję, czy jest to model dla Ciebie!

Skąd pomysł na zakrzywiony ekran telewizora?

Zakrzywiony ekran telewizora ma za zadanie poprawić jakość obrazu i doznań, które płyną z oglądania filmów na takim sprzęcie. Dzięki zaokrągleniu brzegów otrzymujemy do dyspozycji większy ekran bez uszczerbku na przestrzeni – to prosty zabieg umożliwiający zakup większej rozdzielczości bez konieczności posiadania ogromnego pomieszczenia przeznaczonego na kino domowe. Wbrew obawom, na zaokrąglonym ekranie nie powstają żadne zniekształcenia. Wręcz przeciwnie. Krzywizna telewizora przypomina krzywiznę ludzkiego oka, przez co odbierany przez nie obraz wydaje się bardziej rzeczywisty i naturalny.

Telewizor z zakrzywionym ekranem – zalety

Telewizor z zakrzywionym ekranem to bez wątpienia ciekawy gadżet, który urozmaici domowy krajobraz i wzbudzi zainteresowanie gości. Ale czy oprócz tego posiada jeszcze jakieś zalety? Oczywiście, że tak! A oto one.

Obraz wyświetlany na zakrzywionym ekranie wydaje się znacznie bardziej realny od tego, który możemy zaobserwować na płaskich telewizorach. Dzieje się tak dlatego, że dzięki odpowiednio zaprojektowanej krzywiźnie, każdy fragment wyświetlacza znajduje się dokładnie w takiej samej odległości od oczu oglądającego. Światło emitowane przez wszystkie elementy dociera do źrenicy w tym samym czasie i nie ulega żadnym deformacjom.

Ponadto zakrzywiony ekran wydaje się szerszy. Nasze pole widzenia poniekąd rozszerza się, co sprawia, że oglądając na takim telewizorze nawet zwykły serial, czy program informacyjny czujemy się, jakbyśmy byli w kinie. Na tego typu sprzęcie ograniczone zostały również zakłócenia kontrastu oraz nierównomiernie oświetlenie obrazu. Kolory są bardziej realne na całym obszarze od środka po same krawędzie telewizora.

Zobacz ranking top 7 telewizorów z rozdzielczością 4K!

Niepodważalną zaletą telewizorów z zakrzywionym ekranem jest ich wygląd. Nowoczesny i elegancki doskonale prezentuje się we współczesnych wnętrzach. Podobnie jak telewizory płaskie można go ustawić na półce za pomocą specjalnego podnóżka lub zawiesić na ścianie, co daje niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne dla kina domowego.

Telewizor z zakrzywionym ekranem – wady

Jak każdy inny produkt, również tak niezwykły sprzęt jak telewizor z zakrzywionym ekranem ma swoje wady. Co do nich należy?

Największą wadą zakrzywionego ekranu jest fakt, że niestety pełnię doznań płynących z oglądania takiego obrazu ma jedynie osoba (lub osoby) siedząca dokładnie naprzeciwko telewizora. Obserwując go z boku owszem, będziemy widzieć fragment ekranu, ale nie ma możliwości, by z boku obserwować wszystko, co dzieje się w danym momencie w filmie czy serialu (część będzie zasłonięta przez drugą zakrzywioną stronę telewizora).

Aby w pełni czerpać z zalet telewizora z zakrzywionym ekranem wymagane byłoby, aby usiąść bardzo blisko. Tylko wtedy odczuwalne jest wrażenie głębi obrazu, natomiast im dalej usiądziemy, tym mniejszy będzie efekt. Wiadomo, że oglądając telewizję z bliska narażamy się na ból głowy i pogorszenie wzroku, co wpływa na negatywny odbiór tego gadżetu przez grono telewidzów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj