Jaka pożyczka na finansowe kłopoty?

Jaka pożyczka na finansowe kłopoty?

Problemy są naturalnie wpisane w nasze życie. Jeśli ktoś twierdzi, że nigdy nie miał problemów to albo nie mówi nam całej prawdy, albo jest wyjątkowym szczęściarzem. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o problemy finansowe. Mogą one dosięgnąć każdego, bez względu na to w jak dobrej sytuacji się w tej chwili znajduje. Utrata pracy, choroba czy inne wypadki losowe są naturalną częścią życia i warto z wyprzedzeniem wiedzieć jak sobie z nimi radzić. Taka wiedza może być nieocenioną pomocą w momencie, kiedy nas samych lub bliskie nam osoby dotkną finansowe kłopoty.

Pożyczka z banku?

Jeśli nasze problemy finansowe trwają już od dłuższego czasu, może się zdarzyć, że zalegamy ze spłatą naszych zobowiązań. W takiej sytuacji uzyskanie kredytu bankowego może się okazać niemożliwe, ponieważ instytucja bankowa sprawdzi nas w Biurze Informacji Kredytowej i przez zaległości odmówi nam pożyczki. Może się tak stać także w momencie, gdy mieliśmy opóźnienia w płatnościach już jakiś czas temu, a w tej chwili wszystko jest uregulowane.

A może kredyt na oświadczenie?

Opcją, jaka nam wtedy pozostaje, są kredyty na oświadczenie, oferowane przez instytucje pozabankowe. Co ważne o kredyt dla firm na oświadczenie mogą starać się także przedsiębiorstwa, które z różnych względów nie mogą otrzymać finansowania z banku. Wokół kredytów oferowanych przez instytucje inne niż banki narosło wiele mitów. Wzięły się one zarówno z wybujałej fantazji opowiadających, jak i z realnych sytuacji jakie miały miejsce w przypadku nierzetelnych firm pozabankowych. Jednakże firma firmie nierówna i nie należy wszystkich mierzyć jedną miarką. Rynek weryfikuje tych dostawców usług, którzy są nieuczciwi i skutecznie ich eliminuje.

Miejsce na foto1

Instytucje pozabankowe różnią się od banków tym, że nie sprawdzają wiarygodności swoich potencjalnych klientów w BIK i dzięki temu finansowanie mogą otrzymać także osoby, które dla banków są niewiarygodne. Ilość tego typu firm na polskim rynku jest ogromna, dlatego warto dokładnie zapoznać się z oferowanymi warunkami, aby później nie żałować swojego wyboru.

Jak się odnaleźć w gąszczu ofert firm pozabankowych?

Wszyscy żyjemy szybko i mamy mało czasu. Tak więc dokładne zapoznanie się z ofertą każdego podmiotu, który ma w swojej ofercie kredyty bez BIK, jest praktycznie niemożliwe. Szczególnie że w każdym niemal tygodniu pojawiają się nowe firmy, które proponują nam takie usługi. Jak zatem wybrać, aby nie żałować? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Najlepiej skierować swoje kroki do jednego z operatorów bankowych takich jak Aconto którzy za darmo porównają dla nas dostępne możliwości i zarekomendują te, które oferują najlepsze warunki finansowania.

Kredyty bez BIK nie są tak straszne, jak opowieści o nich, jeśli podejdziemy do nich z rozwagą. W podjęciu świadomej i roztropnej decyzji bez wątpienia pomoże nam doświadczenie oraz wiedza doradcy kredytowego. A jeśli możemy z niej skorzystać całkowicie za darmo, to nie ma się nad czym zastanawiać. Warto zadbać w ten sposób o swój spokój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj