Pierwszy raz na siłowni – jak zacząć ćwiczyć?

Pierwszy trening na siłowni może być stresujący dla osoby, która nigdy nie była w takim miejscu. Co zatem zrobić, aby pierwszy trening był dla ciebie doskonałym przeżyciem i zmotywował cię do systematycznych treningów?

Przed wizytą na siłowni

Pierwszą rzeczą powinno być odwiedzenie wybranej siłowni, bez zapisania się. Pozwoli ci to zapoznanie się z klimatem panującym w tym miejscu. Albowiem masz się czuć w niej swobodnie. Dodatkowo zobaczysz czy sprzęty są dobrej jakości oraz, czy jest czysto na sali treningowej. Prawdopodobniej zostaniesz oprowadzony przez obsługę, nie bój się zadawać pytań na nurtujące cię sprawy. Jeśli coś ci nie będzie odpowiadać, nic nie szkodzi – na rynku jest wiele siłowni, na pewno znajdziesz odpowiednią dla siebie.

Karnet na siłownię

Jeśli planujesz ćwiczyć regularnie, koniecznie pomyśl o karnecie – oferują one dużo lepsze warunki niż pojedyncze wejścia. Możesz również spotkać się z ofertami łączonymi, np. Karnet na siłownię oraz opiekę doświadczonego trenera osobistego. Jest to zdecydowanie najlepsza opcja dla osób, które nie mają ułożonego planu treningowego oraz diety. Profesjonalista z pewnością pomoże dobrać ćwiczenia, pokaże jak używać sprzętu oraz jak wykonywać poszczególne ćwiczenia.

Co zabrać na siłownię

A więc podstawa to odpowiedni strój – wygodna koszulka z krótkim rękawem, krótkie spodenki lub luźne dresy oraz buty treningowe męskie są elementami wręcz wymaganymi, jeśli myślisz na poważnie o rozpoczęciu treningu. Dodatkowo warto zaopatrzyć się mały ręczniczek – wytrzesz nim pot z czoła podczas treningu. Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą ręcznika kąpielowego, żelu pod prysznic oraz klapek – bo chyba nikt nie lubi chodzić spocony po skończonym treningu – na siłowni z pewnością będziesz miał możliwość wskoczenia pod odświeżający prysznic.

Pierwszy trening

Po wykupieniu karnetu z trenerem personalnym możesz być pewny, że trener poświęci ci swoją całą uwagę, dzięki temu nie popełnisz błędów podczas ćwiczenia – a tym samym, ryzyko wystąpienia kontuzji będzie dużo mniejsze. To on, po konsultacji z tobą, ustali ci cały plan treningowy na poszczególne dni. Być może również ułoży ci dietę, a na pewno skontaktuje cię z osobą, która takie plany żywieniowe układa. Z kolei, jeśli nie zdecydowałeś się na taki pakiet i zamierzasz ćwiczyć sam – koniecznie przygotuj sobie przed pójściem na trening plan ćwiczeń. Możesz skorzystać z internetu – z pewnością znajdziesz odpowiednie forum, na którym pomogą ci go ułożyć. Nie zapomnij również dokładnie przeczytać jak wykonuje się poszczególne ćwiczenia – a najlepiej poćwicz ich wykonywanie na “sucho” – czyli bez użycia ciężarów.

Pamiętaj również że bezpieczeństwo to podstawa – na siłowni nie trudno o kontuzję, jeśli więc nie wiesz jak używać wybranej maszyny – zapytaj się obsługi lub kogoś doświadczonego. Na pewno ci zademonstrują i rozwieją twoje wątpliwości. A więc nie czekaj z decyzją o zapisie na siłownię – każdy dzień jest dobry, aby zacząć przygodę z aktywnością fizyczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj