Jak złożyć pismo rozwodowe?

Rozpad związku – rzecz przykra, ale chyba można powiedzieć, że całek naturalna. Nie każdemu wychodzi, pomimo pokładanych na początku nadziei. O ile, związek nie został formalnie zawarty w kościele lub w USC, to wystarczy tylko powiedzieć sobie „do widzenia”. Inna sprawa, jeżeli para jest po ślubie. Wtedy trzeba spotkać się w sądzie, aby ustalić wszystkie kwestie, jakie związane są z zakończeniem takiego związku.

Czas na rozwód

Od czego należy zacząć, jeżeli ktoś zdecydował o rozstaniu? Od znalezienia dobrego prawnika, który zdecyduje się na poprowadzenie całej sprawy. Adwokat Gdynia (mający siedzibę przy ulicy Krasickiego 11/4 – poniżej wskazówki dojazdu) pomoże w napisaniu pisma rozwodowego, jak również stanie się przedstawicielem na sali sądowej. Nie ma się co oszukiwać, ale zdecydowana większość rozwodów nie przebiega polubownie i całość ciągnie się przez długi czas. Najlepszy w tej kwestii będzie więc adwokat, który będzie reprezentował sprawy klienta. Zacznie od tego, aby napisać dobre pismo rozwodowe.

Dokumenty do sądu

Prawidłowo napisany wniosek rozwodowy to podstawa. Jeżeli będą występowały w nim jakieś błędy, może opóźnić to wyznaczenie rozprawy rozwodowej do momentu, aż wszelkiego rodzaju błędy zostaną skorygowane (więcej na https://adwokat-buss.pl/rozwody-gdynia/). Trzeba unikać takich sytuacji, dlatego tym bardziej adwokat powinien wszystko nadzorować, aby być pewnym działań jakie będą podejmowane. Tym bardziej, że sprawy rozwodowe wnoszone są na ogół z winy którejś ze stron (więcej informacji na https://adwokat-buss.pl/sprawy-rodzinne-gdynia/). Jeżeli tak faktycznie ma być, należy zadbać o to, aby cała sytuacja została dokładnie opisana. Tak sporządzony wniosek rozwodowy razem z innymi dokumentami (jeżeli takowe będą), należy dostarczyć do sądu. Co może w imieniu klienta uczynić adwokat.

O czym nie można zapomnieć?

Rozwód można zaliczyć do kategorii sprawy rodzinne. Tylko że warto przy tej okazji wspomnieć o tym, że przy tej okazji powinny zostać poruszone takie kwestie, jak alimenty na dzieci niepełnoletnie/uczące się, jeżeli takowe w związku występują; podział majątku; opieka nad dziećmi; odebranie praw rodzicielskich, jeżeli będzie to konieczne. Skoro do sądu wnoszona jest rozprawa o rozwód, to warto przy jednej okazji załatwić wszystkie takie powinności. Aby nie okazało się, że będzie trzeba wnosić o wyznaczenie dodatkowych rozpraw.

Na szczęście, dobry adwokat zadba, aby uregulować wszystkie sprawy za jednym zamachem. Może i rozwód będzie trochę odwlekał się w czasie (w szczególności, że terminy w sądach są odległe), ale na pewno pod okiem adwokata wszystko pójdzie zdecydowanie sprawniej. A do tego będzie można uzyskać jak najbardziej korzystny dla siebie wyrok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj