System Call Center – jak wiele Twoja firma może dzięki niemu zyskać?

Od czasów postępu technologicznego i teleinformacyjnego, systemy call center zawładnęły światem i sporo ułatwiły, zwłaszcza największym graczom na rynku. Przyglądając się firmom gigantom i milionom ich klientów ciężko jest sobie wyobrazić sytuację, w której prezes firmy osobiście załatwia wszystkie sprawy ze swoimi klientami.  W tym celu, aby ułatwić obsługę klienta powstały zaawansowane technologicznie systemy call center. Dowiedz się czym są w dzisiejszym świecie i jakie role spełniają. Poznaj innowacyjny system call center, który ułatwi działalność także Twojej firmie.

Czym jest system call center?

System call center, to tłumacząc dosłownie z języka angielskiego, nic innego jak „centrum telefoniczne”. Sformułowanie zazwyczaj odnosi się do sporych rozmiarów przestrzeni biurowej, gdzie znajduje się odpowiednia ilość elementów sprzętowych oraz programów służących do masowej obsługi kontaktów z klientami, głównie przy wykorzystaniu telefonu jako medium. W dzisiejszych czasach idea systemu call center uległa wzbogaceniu również o inne niż telefon formy kontaktu, tak więc standardem stały się ulepszone contact centery, obsługujące także social media, SMS, e-mail czy webchat.

Jak działa system call center? Najważniejsze są tutaj trzy zaawansowane technologicznie rozwiązania, do których należą: automatyczna dystrybucja połączeń, automatyczna obsługa głosowa oraz integracja systemu telekomunikacyjnego i informatycznego. Do najważniejszych zadań, które wykonuje każdy system call center zaliczamy obsługę połączeń przychodzących i obsługę połączeń wychodzących. W przypadku tych pierwszych – to klient sam wykonuje telefon do systemu call center, a w przypadku tych drugich, inicjatorem rozmowy jest zawsze przedsiębiorstwo lub instytucja.

Do jakich zadań system call center nada się najlepiej?

Jak już wspomniano wcześniej system call center realizuje dwa typy połączeń: przychodzące i wychodzące. Oba spełniają różne założenia i przeznaczone są do osiągnięcia różnych celów.

W przypadku połączeń przychodzących w systemie call center, najczęściej mamy do czynienia z: przyjmowaniem zamówień na różne produkty i usługi, udzielaniem konkretnych informacji na żądanie klienta, np. dotyczących cen, adresów czy stanów kont, a także obsługą najróżniejszych kampanii marketingowych, polegającą na udzielaniu dodatkowych informacji bądź informowaniu o regulaminie. Dodatkowo połączenia przychodzące odpowiadają za obsługę bankowości telefonicznej, służą za helpdesk, czyli infolinię dla klientów dużych firm i odpowiadają za przyjmowanie reklamacji. Połączenia przychodzące w systemie call center wykorzystuje się również do obsługi umówionych terminów i rezerwacji do lekarza, czy do kina.

Jeżeli chodzi o połączenia wychodzące, to zakres ich wykorzystania w systemie call center jest nieco mniejszy niż w przypadku połączeń przychodzących. Głównie opiera się o działania takie jak: badania rynku, badania marketingowe, weryfikację danych klientów, kampanie marketingowe oparte na sprzedaży przez telefon oraz poszukiwanie klientów pod takie kampanie.

Twoja firma się rozrosła i nie wyobrażasz sobie już dłużej kontaktowania się ze swoimi klientami w tradycyjny sposób? Szukasz godnego zaufania systemu call center dla swojej firmy? Wybierz sprawdzone rozwiązanie, jakim jest Daktela Contact Center – https://www.daktela.com/pl/. Firma opiera swoją działalność systemu call center i contact center na zasadzie chmury z licznymi innowacyjnymi rozwiązaniami. Przekonaj się jak to działa – to naprawdę wygodne! Zobacz jak łatwy może być dostęp do wielu różnych kanałów komunikacji, takich jak: telefon, e-mail, helpdesk, webchat, SMS i sieci społecznościowe. A to wszystko w jednej, praktycznej aplikacji! Przekonaj się jak Daktela, dzięki swojemu niepowtarzalnemu systemowi call center może rozwiązać Twoje dotychczasowe problemy ze sprzedażą czy pomocą dla klienta. Obejrzyj prezentację online i przetestuj to innowacyjne narzędzie za darmo! Sprawdź koniecznie już teraz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj