Wirtualna asystentka na godziny – kim jest i czym się zajmuje?

W dzisiejszych czasach prowadzenie biznesu wymaga elastycznego podejścia do współpracy. Zatrudnienie asystenta na pełen etat często nie jest dobrym rozwiązaniem ze względu na fakt, że jego usługi zwykle są potrzebne w różnym wymiarze czasowym. Ponadto jedna osoba nie jest w stanie sprostać wszystkim, często bardzo różnym zadaniom. Właśnie dlatego coraz większą popularnością cieszy się instytucja wirtualnej asystentki zatrudnianej na godziny. Z poniższego artykułu dowiesz się, na czym polega ten zawód oraz przy jakich zadaniach może okazać się przydatny.

Wirtualna asystentka – kim jest?

Odpowiadając na pytanie, kim jest wirtualna asystentka, trzeba przede wszystkim podkreślić, że jest to zawód wykonywany zdalnie. Wykonujące go osoby pracują więc z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem internetu. Profesja ta jest współczesną alternatywą dla zawodu tradycyjnego asystenta. Zatrudniana osoba przejmuje więc obowiązki realizacji różnego rodzaju zadań biurowych – i nie tylko.

Wirtualna asystentka, pracująca na zlecenie, wykonuje obowiązki takie jak prowadzenie kalendarza, obsługa klienta czy opieka nad dokumentacją firmową. Warto zaznaczyć, że coraz częściej wirtualne asystentki koordynują pracę różnych działów, a ich kompetencje są bardzo szerokie. Dzięki temu elastycznemu zakresowi działań, niezależnie od branży czy wielkości Twojej firmy, możesz z powodzeniem zdecydować się na zatrudnienie wirtualnej asystentki.

Wirtualna asystentka – czym się zajmuje?

Jakie dokładnie są obowiązki wirtualnej asystentki? Na to pytanie najlepiej odpowiedzieć w ten sposób – takie, jakich na dany moment potrzebuje Twoja firma. Ze względu na to, że zdalna asystentka zatrudniana jest w celu zajmowania się konkretnymi projektami, jest w stanie pomóc Ci na bardzo wielu polach – od obsługi klienta przez organizację eventów aż po koordynowanie strategii marketingowych w social mediach.

Warto wiedzieć, że za wirtualną asystentką bardzo rzadko stoi jedna osoba. Najczęściej to zespół ekspertów, specjalistów z różnych dziedzin, którzy zapewniają kompleksową pomoc w wielu usługach i pomagają w różnych zadaniach. Zamawiając usługi wirtualnych asystentów, najczęściej przedsiębiorca decyduje się na określony pakiet godzin, który wykupuje i za który płaci. To właśnie w tych godzinach odbywa się praca asystentki. Nie płacimy asystentom za pełen etat, a jedynie za konkretne wykonywane przez nich zadania. Jest to bardzo prosty układ wygodny dla obydwu stron.

Wirtualna asystentka – czy warto korzystać z jej usług?

Istnieje wiele powodów, dla których warto skorzystać z usług wirtualnej asystentki. Przede wszystkim pomaga to zminimalizować koszty dla pracodawcy, wynikające z zatrudnienia pracownika na pełen etat – od składek za ubezpieczenia po zakup biurowego sprzętu. Warto jednak podkreślić, że oszczędności to nie wszystko. Wirtualna asystentka to w istocie zespół specjalistów z różnych dziedzin, takich jak obsługa klienta, social media, grafika, copywriting, redakcja czy koordynowania projektów. Jeden pakiet godzinowy pozwala na rozwiązanie wielu problemów i zadań, które stawia przed nami prowadzenie firmy. Usługi wirtualnej asystentki możemy w bardzo łatwy sposób dopasować do naszych indywidualnych potrzeb.

Wirtualna asystentka dla małych i dużych firm

Instytucja wirtualnej asystentki to nowoczesne podejście do zarządzania firmą. Nie jest to rozwiązanie zarezerwowane jedynie dla dużych firm, dlatego z tego rodzaju usług z powodzeniem mogą korzystać także mali przedsiębiorcy. Zatrudnienie wirtualnej asystentki pozwala na współpracę jedynie z taką ilością pracowników, jaka jest wymagana do spełniania aktualnych potrzeb firmy. Zastosowanie nowoczesnych metod i innowacyjnych rozwiązań w kwestii zatrudnienia pozwala na zaoszczędzenie środków i usprawnienie pracy firmy. W celu pogłębienia wiedzy na temat usług wirtualnych asystentów warto skontaktować się z profesjonalną firmą, taką jak na przykład Brella.pl. Sprawdź cennik wirtualnej asystentki i skorzystaj z usług naszych usług!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj