Zastosowanie frezarek karuzelowych w branży stolarskiej

Zakłady stolarskie mogą być ukierunkowane na różne formy współpracy z klientami. Jeżeli prowadzisz profesjonalny zakład, którego ambicją jest obsługa wielu odbiorców i przyjmowanie zleceń na produkcję masową, wyposaż swój punkt w frezarki karuzelowe. Te elektronarzędzia okażą się niezastąpione, gdy chodzi o frezowanie boków w elementach krzywoliniowych. Pozwalają na obsługę kilku detali w tym samym czasie z zachowaniem najwyższej precyzji i stałego tempa realizowanych zadań.

Wykorzystanie frezarek karuzelowych

Ze względu na duże możliwości, jakie otwierają się przed firmami posiadającymi profesjonalny park maszynowy, coraz więcej stolarni (nawet amatorskich) decyduje się na inwestycję we frezarki karuzelowe. Najogólniej mówiąc, dzięki nim wykonasz estetyczne frezowanie zewnętrzne i wewnętrzne na obwodzie przedmiotów i zrobisz to masowo. Duże ilości obrabianych detali to szansa na zwiększenie zysków, a także rozszerzenie dotychczasowej działalności. O zaletach rozwiązania napiszemy jeszcze później, tymczasem przedstawiamy zastosowanie frezarek karuzelowych.

Powszechnie urządzenia wykorzystuje się w zakładach meblarskich, produkujących krzesła stoły i karoserie z drewna. Poza branżą stolarską, frezarki cieszą się dużą popularnością w warsztatach samochodowych i zakładach produkujących części motoryzacyjne.

Jak działają frezarki karuzelowe?

Frezarki karuzelowe mają dość prosty mechanizm działania. Jak sama nazwa wskazuje obrabiany detal jest umieszczany na kręcącym się stole. Osadza się go na wzorniku, a potem mocuje na tarczy dociskowej. W ten sposób pierścień oporowy opiera się o bok wzornika, a po uruchomieniu elektronarzędzia pozostawia na nim odpowiednie wykończenie. Po zakończonej serii, „karuzela” zatrzymuje się, dochodzi do zwolnienia blokady, wrzeciono się odsuwa i można wyciągnąć gotowy przedmiot.

Zakup dobrej frezarki karuzelowej

Im bardziej zaawansowane i solidne frezarki karuzelowe, tym ich cena jest wyższa. Ale nie zawsze. Możesz nabyć w pełni sprawni technicznie, gotowe do intensywnej eksploatacji elektronarzędzia „z drugiej ręki”, które umożliwią Ci wykonywanie frezów dokładnie, szybko i bezpiecznie. Takie wyposażenie zakładu stolarskiego pozwala na przyjmowanie większej ilości zleceń i zwiększenie produkcji detali, co z kolei przekłada się na wyższy dochód.

Jeżeli zdecydujesz się na zakup używanej frezarki, zobacz co oferują sklepy internetowe. W Maszynach Stolarskich możesz kupić sprzęt z rynku wtórnego, a także skorzystać z profesjonalnych konsultacji z doradcami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj