Masaże biurowe – dbanie o zdrowie i kręgosłup w pracy

Masaże biurowe to termin, który dla niektórych może brzmieć obco, a nawet niedorzecznie. Jednak badania wykazują, że benefity dla pracowników i zabiegi mające wpływać na poprawienie ich samopoczucia mają realny wpływ na podniesienie wydajności zatrudnionych i ergonomię pracy.

  1. Praca siedząca to duże obciążenie dla kręgosłupa
  1. Dbanie o zdrowie i kręgosłup w pracy
  1. Lepsze samopoczucie to wyższa efektywność pracowników

Praca siedząca to duże obciążenie dla kręgosłupa

Na zlecenie Microsoftu zostały wykonane badania, których wyniki dowodzą że 91% osób pracujących przy komputerze odczuwa ból pleców, oczu i szyi. Ludzkie ciało jest zbudowane w taki sposób, aby pozostawać w częstym ruchu. Praca przed komputerem przez prawie 8 godzin dziennie i 5 dni w tygodniu ma negatywne skutki dla zdrowia. Jeżeli pracownik często odczuwa ból i dyskomfort, może zacząć chorować – natomiast pogorszenie samopoczucia i stanu zdrowia wpłynie na jego wydajność podczas pracy.

Dbanie o zdrowie i kręgosłup w pracy

Odpowiednio zorganizowane stanowisko i prawidłowa pozycja podczas pracy to nie wszystko. Do notorycznego spięcia różnych partii mięśniowych przyczynia się funkcjonowanie w ciągłym stresie, a ten sprzyja powstawaniu skurczów. Aby uniknąć bólu, wystarczy chwila odpowiednio dobranego relaksu. Doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy Bodywell. Usługodawca oferuje wyjątkowe masaże biurowe – odpowiednio dobrany program masażu zapewnia wyciszenie, poczucie spokoju, odprężenie i odświeżenie każdemu pracownikowi. W ten sposób ergonomia pracy znacznie się poprawia.

Lepsze samopoczucie to wyższa efektywność pracowników

Oferowane masaże biurowe są kombinacją profesjonalnych technik masażu klasycznego, relaksacyjnego, fizjoterapii, akupresury oraz stretchingu. W ciągu 10 minut pracownik uzyskuje odprężenie i odpoczynek, które mógłby osiągnąć równowartością w postaci półgodzinnej drzemki. Stosowanie takiego rozwiązania to aktywne dbanie o zdrowie i kręgosłup w pracy. Pracodawca troszczący się o zdrowie pracowników przyczynia się do realnego wzrostu wartości firmy i poprawienia opinii o niej. Wyższa efektywność pracowników w trakcie pracy jest naturalnym skutkiem, ponieważ podwładni uzyskują lepsze samopoczucie i zostaje zredukowana ilość zwolnień L4, a prestiż firmy zostaje bardzo wzmocniony. Każda firma ceniąca swoich podwładnych i dbająca o nich zyskuje dobrą opinię, a także przyciąga najlepszych fachowców. Bodywell oferuje masaże w firmie, dzięki czemu pracownicy oszczędzają czas: nie muszą nigdzie dojeżdżać, ponieważ obsługa sama dotrze na miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj