Owoce dla pracowników – poznaj zalety tego benefitu!

Zastanawiasz się, jak przełamać rutynę w biurze? A może chcesz zapewnić swoim pracownikom jakiś benefit, który zachęci ich do osiągania zamierzonych celów? Koniecznie wypróbuj paczki z owocami! Ta zdrowa przekąska potrafi poprawić wydajność, a także pozytywnie wpływa na wizerunek przedsiębiorstwa. Poznaj wszystkie zalety tego rozwiązania!

Promowanie zdrowych kalorii oraz właściwego stylu życia

W mediach wiele się mówi o konieczności ruchu, zdrowym odżywianiu się oraz o profilaktyce chorób, jednak niewiele osób ma czas i siły na codzienny trening czy przygotowywanie zdrowych posiłków. Inną sprawą jest też fakt, że dla wielu osób zdrowy styl życia może wydawać się czymś bardzo trudnym. Dobrze jest zatem pokazać proste przepisy oraz sposoby na aktywność fizyczną, na przykład półgodzinny spacer czy skorzystanie ze schodów zamiast windy. Zapewnienie pracownikom owoców może stać się pretekstem do cyklicznych prelekcji bądź eventów promujących zdrowe życie wśród osób zatrudnionych w firmie.

Zadbanie o zdrowy posiłek pracowników

Kupienie batonika w automacie jest znacznie szybsze i łatwiejsze niż przygotowanie sobie kanapki. Z drugiej strony kupno w sklepie warzywnym banana również nie jest zbyt czasochłonne. Problemem może tu być brak możliwości opuszczenia miejsca pracy. Z tego powodu niezwykle ważne jest zapewnienie pracownikom zdrowej alternatywy dla szybkiego i prostszego zakupu czegoś niezdrowego. Darmowe owoce bądź paczki warzyw to świetny sposób na zmotywowanie do zdrowego odżywiania się nawet najbardziej opornych pracowników.

Sposób na utrzymanie dotychczasowych i przyciągnięcie nowych pracowników

Po wielu miesiącach, a nawet latach spędzonych w danej firmie wielu osobom zaczyna doskwierać rutyna. Potrafi ona negatywnie wpływać na efektywność, a z czasem może się również przyczynić do wypalenia zawodowego. Z drugiej strony wiele młodych osób chciałoby pracować w nowoczesnych miejscach pracy, które zapewnia im odpowiednie benefity i nagrody za osiągnięte cele. Idealnym rozwiązaniem w obu tych sytuacjach będzie wprowadzenie dni z darmowymi owocami. Pomogą one utrzymać doświadczonych pracowników, a jednocześnie przyciągną nowe osoby.

Poprawa nastroju oraz efektywności pracy w biurze

Owoce są źródłem cukru, jednak nie jest on tak szkodliwy jak w przypadku sztucznych batoników czy cukierków. Oprócz tego, jak już zostało wspomniane, dary natury są prawdziwymi bombami witaminowymi wypełnionymi także innymi składnikami koniecznymi do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wpływają one na chęć do pracy, kreatywność, a także na koncentrację przekładającą się na poprawne wykonywanie obowiązków. Wszystko to sprawia, że pracownikom pracuje się lepiej, a pracodawcy mogą czerpać z ich pracy większe zyski. Jest to zatem korzystne rozwiązanie dla obu stron.

Świeże owoce, warzywa i inne produkty do biura zamówisz na stronie takeafruit.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj