Gdzie naprawiać sprzęt Apple?

Kupując urządzenia marki Apple, stawiamy na wysoką jakość. Dlatego jeśli dojdzie do uszkodzenia mechanicznego, które wymaga naprawy, warto zdecydować się na sprawdzonych specjalistów, dzięki którym nasz iPhone czy iPad odzyskają dawny blask. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, szukając solidnego serwisu Apple.

iPady oraz iPhone’y należą do urządzeń mobilnych z najwyższej półki. Dlatego spora część właścicieli urządzeń tej marki decyduje się na wykupienie dodatkowej ochrony, dzięki której mogą naprawić m.in. uszkodzenia mechaniczne. Jednak gdzie szukać pomocy, kiedy do awarii dojdzie po wygaśnięciu ochrony urządzenia? Z pewnością warto postawić na doświadczonych specjalistów.

Uszkodzenia ekranu w iPhonie – najczęstszy powód wizyty w serwisie Apple

Zacznijmy od najczęstszej usterki, która wymaga szukania specjalisty. Pęknięta szybka czy stłuczony ekran to powszechne problemy właścicieli każdego smartfonu czy tabletu. W przypadku tańszych urządzeń, niekiedy bardziej opłaca się kupić nowy sprzęt, niż inwestować w wymianę wyświetlacza. Inaczej jest jednak w przypadku sprzętu Apple. Tutaj o wartości stanowią przede wszystkim niezwykle wydajne podzespoły, dlatego nawet jeśli urządzenie wymaga wymiany wyświetlacza, warto skierować się z tym do serwisu. Niemniej jeśli konieczna jest np. wymiana szybki iPad Air 4, lepiej poświęcić chwilę na znalezienie odpowiedniego wykonawcy. Warto zacząć od tego, żeby zawęzić zakres poszukiwań do usługodawców doświadczonych w naprawie sprzętu Apple. Solidny serwis nie tylko upora się z usterką, ale przede wszystkim zadba o to, żeby naprawa była trwała. Podobnie jest w przypadku telefonów. Specjalistyczny serwis iPhone bez trudu znajdzie zastępcze materiały i wymieni ekran skutecznie, bez uszczerbku na jakości użytkowania.

Na co zwrócić uwagę, szukając serwisu Apple?

Przede wszystkim liczy się doświadczenie. Z zepsutym iPadem czy też iPhone’em najlepiej skierować się do fachowców, którzy znają konstrukcję urządzeń Apple. Jak wiadomo słynny producent szczyci się tworzeniem urządzeń w oparciu o autorskie rozwiązania, dlatego nierzadko specjaliści od większości smartfonów nie będą potrafili skutecznie dokonać naprawy w iPhonie.

Drugi aspekt to wykorzystywane materiały. Nie wszystkie serwisy mają dostęp do oryginalnych części Apple. Bardzo często do napraw wykorzystują części pozyskane z innych urządzeń. Nie ma w tej praktyce nic złego, gdyż w wielu przypadkach jakość elementów dorównuje nowym, jednak serwis powinien o tym uprzedzić klientów. Wreszcie ostatni aspekt, na który warto zwrócić uwagę, jeżeli konieczna jest np. wymiana szybki iPhone 12 Pro. Cena, która jest zbyt niska jak na tego rodzaju sprzęt, powinna wzbudzić nasze podejrzenia. Koszt wymiany zbitej szybki w iPadzie zaczyna się od około 400 zł, zatem jeśli ktoś proponuje naprawę za 100 zł, prawdopodobnie nie wykona usługi w odpowiedni sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj