Jak nie obudzić się w ferie… z dziurą w portfelu?

Jak nie obudzić się w ferie… z dziurą w portfelu?

Czas świąteczno-sylwestrowy to okres, w którym wydajemy zdecydowanie więcej niż na co dzień. Dlatego dla wielu stanowi to kluczowy problem, gdy za rogiem pojawia się widmo ferii zimowych. Jakie kroki warto podjąć, by nie wejść w Nowy Rok i moment “wakacji” zimowych z bólem głowy i debetem na koncie?

Z roku na rok przygotowania do świąt i Sylwestra pochłaniają coraz więcej wydatków. Nie nastraja to optymistycznie – szczególnie przed rozpoczynającym się krótko po nim, okresem ferii zimowych będącym beztroskim i przyjemnym oddechem od pełni obowiązków. Na szczęście, https://smartpozyczka.pl/ przygotowała listę trików, dzięki którym unikniemy niepotrzebnych wydatków!

Bez zakupowej listy, ani rusz!

Bardzo często się zdarza, że pomimo kupna kilku – na pierwszy rzut oka niedrogich produktów, wydatki znacznie przekroczyły domowy budżet. Głównym winowajcą jest kupowanie “na czucie”. Faktycznie zaś – niezbędna jest do tego lista, dzięki której nabędziemy wyłącznie to, czego potrzebujemy. Proponujemy więc, przygotować kartkę i długopis oraz dokonać rozpiski produktów faktycznie niezbędnych.

Unikanie zbędnych wydatków? NIE – dla rzeczy, na które nas nie stać!

Będąc w trudnej sytuacji finansowej, warto zrezygnować z przyjemności i rzeczy, na które nas zwyczajnie nie stać. Nawet, jeśli część członków rodziny może pozwolić sobie na wymarzony wyjazd do kurortu zimowego. Nie wstydźmy się powiedzieć, o tym drugiej stronie! Przy odrobinie wspólnych ustępstw z pewnością uda się znaleźć jakieś kompromisowe rozwiązanie, które pozwoli wspólnie spędzić ferie – tak, by któryś z członków rodziny, nie musiał spłacać chwilowych uciech, przez kolejne miesiące.

Planowanie to recepta na oszczędności!

Można powiedzieć, że planowanie wydatków to priorytetowa część domowego budżetu! Przesadne wydatki związane z kupowaniem niepotrzebnych – aczkolwiek uroczych rzeczy może odbić się przysłowiową “czkawką”. W takiej sytuacji warto poważnie się zastanowić, czy dany zakup rzeczywiście jest niezbędny. Warto przedyskutować go również wspólnie z pozostałymi domownikami – zwłaszcza, gdy będzie on finansowany drobnym kredytem. Oczywiście nie ma w tym nic złego – pod warunkiem, że stać nas na takie wygody!

Jak zakupy to tylko przez Internet!

Jest wiele powodów, dla których kupowanie online jest zdecydowanie bardziej opłacalne. To nie tylko wygoda i ucieczka od różnej maści “przyciągaczy” witryn sklepowych, w wyniku których nabywamy rzeczy zupełnie niepotrzebne. To również okazja, by skoncentrować się wyłącznie na produktach, które faktycznie potrzebujemy. Unikamy apetycznych zapachów i aromatów, nastrojowej muzyki czy alei niepotrzebnych artykułów w drodze do kas. Zakupy online to dobre rozwiązanie dla osób uwielbiających kupować bez namysłu – nie bacząc na hierarchię życiowych potrzeb! Prawda, że jest to kolejna przydatna oszczędność?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj