Jak się leczy astygmatyzm oczu?

Jakie są objawy astygmatyzmu?

Teoretycznie soczewka oka powinna być idealnie kulista. W praktyce jest to prawie niemożliwe. Każdy z nas posiada pewne zniekształcenia soczewki i tę wadę nazywamy właśnie astygmatyzmem oczu. Najczęściej jest tak niewielka, że nie daje żadnych objawów. Jednak przy większym zniekształceniu pojawią się pewne symptomy. Są to między innymi tak zwane zmęczenie wzroku niesłusznie uważane za wynik przepracowania lub spędzania zbyt wielu godzin przed monitorem lub telewizorem. Kolejne objawy to trudności z oceną odległości, bóle głowy, zaburzenia równowagi a także niewyraźne widzenie niezależnie od odległości. Astygmatyzm oczu nie jest groźną chorobą ale nie korygowany powoduje zmęczenie i dyskomfort przy codziennych czynnościach. Bez właściwej korekcji wada ta może się pogłębiać doprowadzając do poważnych zaburzeń w widzeniu.

Gdzie leczyć astygmatyzm oczu?

Wszystkie wady wzroku wymagają pomocy lekarza okulisty. Pod żadnym pozorem nie należy dobierać okularów na własną rękę. Ważna jest również jakość okularów lub soczewek. Na zdrowiu, a przede wszystkim na wzroku nie warto oszczędzać. Niektórzy zaniedbują wzrok tłumacząc to brakiem czasu. W tym przypadku idealnym rozwiązaniem będzie serwis mojepierwszesoczewki.pl. Jest to platforma internetowa, która umożliwia połączenie badania u specjalisty z dobraniem i zakupem soczewek kontaktowych. Na stronie mojepierwszesoczewki.pl można zlokalizować najbliższą placówkę i umówić się na badanie do specjalisty. Bezpośrednio po badaniu można zaopatrzyć się w doskonałe soczewki kontaktowe. Mojepierwszesoczewki.pl gwarantuje także krótkie szkolenie, które pomoże początkującym użytkownikom w zakładaniu i zdejmowaniu soczewek. Stali klienci mogą zarejestrować się w klubie mojepierwszesoczewki.pl, który gwarantuje wiele atrakcyjnych promocji.

Czy soczewki kontaktowe na astygmatyzm oczu to dobry wybór?

Nie ma żadnych przeciwwskazań by je stosować. Do korekcji astygmatyzmu oczu służą specjalne soczewki nazywane torycznymi. Są nieco droższe niż te na dalekowzroczność lub krótkowzroczność, wymagają też bardzo starannego zakładania. Są znacznie wygodniejsze niż okulary, które w przypadku szkieł dla astygmatyków są nierzadko dość grube. Nie bez znaczenia jest też fakt, że są sporo tańsze. Okulary to duży, jednorazowy wydatek, natomiast stosowanie szkieł kontaktowych to koszt kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Nie należy wierzyć w stare mity, że soczewki kontaktowe są niezdrowe i męczące dla oka. Najlepiej wypróbować, oczywiście pod opieką lekarza okulisty.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj