Jak wybrać miejsce na imprezę firmową?

Imprezy firmowe odgrywają ważną rolę w kontekście sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstwa i integracji pracowników. Ich sukces zależy od wielu czynników – kluczowy jest wybór właściwego miejsca.

Lokalizacja obiektu

Szukając obiektu na imprezę firmową, należy mieć jasno sprecyzowane wytyczne odnośnie do jej charakteru i przebiegu. Obiekt powinien znajdować się na tyle blisko miejsca pracy lub zamieszkania zaproszonych na imprezę osób, aby dojazd nie zajął im dużo czasu. Lokalizacja w centrum miasta nie jest dobrym pomysłem z uwagi na hałas i zgiełk. Spokojne miejsce na uboczu, w ładnej okolicy, ale i w dobrym punkcie komunikacyjnym, to najlepsze rozwiązanie.

Solidne zaplecze

Zaplecze to rozległe pojęcie obejmujące różne obszary, niemniej obiekt powinien być przystosowany zarówno do mniejszych, jak i większych eventów. To pozwoli uniknąć niespodzianek, gdy np. w ostatniej chwili liczba uczestników zmniejszy się lub wręcz przeciwnie – ulegnie zwiększeniu. Porządna baza noclegowa, konferencyjna i gastronomiczna to podstawa. Bardzo często imprezom firmowym towarzyszą np. wykłady czy szkolenia, stąd tak istotne jest, aby sale konferencyjne były wyposażone w profesjonalny sprzęt i pozwalały na zgromadzenie nawet dużej liczby gości. Nie sposób oczywiście pominąć tu kwestii związanych z cateringiem – obiekt z własną restauracją to strzał w dziesiątkę. Wszystkie wymogi spełnia Rancho Pod Bocianem pod Warszawą zajmujące 20-hektarowy teren i wyposażone w 5 sal konferencyjnych, restaurację oraz bazę noclegową dla 180 osób.

Dodatkowe atrakcje

Relaks i rozrywka zdecydowanie sprzyjają integracji, dlatego też wybrany na imprezę obiekt powinien posiadać świetnie zorganizowaną przestrzeń rozrywkową umożliwiającą korzystanie z różnych atrakcji. To znakomita sposobność, aby odprężyć się i odpocząć, a także lepiej się poznać, np. gry zespołowe (ważne, aby mogli wziąć w nich udział wszyscy uczestnicy) zbliżają ludzi do siebie i pozwalają ukazać ich cechy, które są przydatne dla rozwoju przedsiębiorstwa i podniesienia jego efektywności.

Zorganizowanie atrakcyjnej imprezy firmowej jest sporym wyzwaniem. Właściwe miejsce to połowa sukcesu – pozostałą część stanowi przemyślany plan uwzględniający zainteresowania i preferencje uczestników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj