Jak wybrać odkurzacz przemysłowy do firmy sprzątającej?

Podczas wykonywania prac remontowych czy budowlanych powstaje sporo zabrudzeń. Czy można je usuwać zwykłym odkurzaczem? Jeśli liczymy się z trwałym uszkodzeniem go – owszem. O wiele rozsądniej jednak wybrać dostosowany do odpadków po remoncie odkurzacz przemysłowy. Jaki zakupić, gdy chcemy założyć firmę i podjąć się prac sprzątających zarobkowo?

Czym odkurzacz przemysłowy różni się od klasycznego?

Zawodowe sprzątanie przestrzeni przemysłowych, budowlanych czy remontowych nie musi być trudniejsze niż wykonywanie porządków w prywatnych domach i biurach. Ponieważ jednak w każdym z tych miejsc czekają nas zadania innego rodzaju, musimy dostosować do nich sprzęt sprzątający. Taki, który po pierwsze dokładnie usunie zabrudzenia, a po drugie nie ulegnie zniszczeniu, narażając nas na niespodziewane wydatki.

Ogólna zasada działania obu rodzajów odkurzaczy jest identyczna – zasysają zabrudzenia do zbiornika. Różnica polega na mechanizmach. Klasyczny model uszkodzi się od pyłu pozostałego po budowie czy remoncie. Przemysłowy nie, ponieważ właśnie do takich zadań został zaprojektowany. Ponadto odkurzacz przemysłowy do firmy jest większy i pojemniejszy od standardowego. Rozpoznasz go po charakterystycznej budowie. Jest wyższy, zaokrąglony i wyposażony w wygodny górny uchwyt do przenoszenia.

Odkurzacz przemysłowy a klasa

Nazwa „odkurzacz przemysłowy” wskazuje na obszar zastosowań, natomiast niewiele mówi o konkretnych zadaniach, w których sprawdzi się to urządzenie. Należy bowiem wiedzieć, że modele dzielą się na trzy klasy związane z zastosowaniem rodzaju filtra.

  1. Odkurzacze przemysłowe o klasie L są właściwe do usuwania pyłów, odpadów powstałych przy obróbce tworzyw sztucznych, a także drobnego kruszywa. Taki sprzęt wykorzystasz w pracowni stolarskiej bądź remontowanym mieszkaniu.
  2. Modele przemysłowe o klasie M odznaczają się szerszym zastosowaniem. Poradzą sobie ze wszystkimi zanieczyszczeniami, które usuwa odkurzacz klasy L. Dodatkowo usuwają odpady z farby i gipsu,
  3. Urządzenia przemysłowe odznaczające się klasą H są najwydajniejsze i mają najszczerszy zakres zastosowań. Sprawdzą się przy usuwaniu kruszywa, pyłów, odpadów z gips i farb, ołowiu, kadmu, azbestu i pleśni. Ponieważ część z tych odpadów jest niebezpieczna dla zdrowia, w odkurzaczach klasy H stosuje się filtry oczyszczające uzdatniające powierzchnie do przebywania na nich ludzi.

Jak wybrać odkurzacz przemysłowy do zadań zarobkowych?

Podczas wybierania odkurzacza przemysłowego do firmy zwróć uwagę na system czyszczenia, zwłaszcza jeśli jest to model klasy H. Jako że ma styczność z materiałami szkodliwymi dla zdrowia, powinien oznaczać się funkcją samooczyszczania.

Bardzo ważny parametr stanowi moc. Jest znacząco wyższa niż w odkurzaczach do paneli czy dywanów. Warto wybrać model, który będzie miał min. 1600 W.

W warsztatach, halach i na budowie obszary konieczne do wysprzątania są rozległe. Zakup odkurzacz o długim przewodzie, by nie musieć co chwilę go rozłączać i szukać nowego gniazda. Zwróć też uwagę na pojemnik na odpady. Upewnij się, że jest duży, co zapobiegnie przerywaniu pracy. Minimum do firmy sprzątającej to 40 l.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj