Jakie są najważniejsze cechy zmywarki przemysłowej?

branże catering masowy winterhalter

Zmywarka przemysłowa to profesjonalny sprzęt do mycia naczyń. W domu raczej się nie sprawdzi, za to w stołówce albo restauracji jest niezastąpiona. Czym wyróżnia się taka zmywarka i czy rzeczywiście warto zdecydować się na taki wydatek?

Dlaczego zmywarka przemysłowa jest dużo droższa?

Ceny zmywarek przemysłowych mogą na początku nieprzyjemnie zaskoczyć, bo w porównaniu do zwykłego AGD zmywarka gastronomiczna kosztuje co najmniej kilka razy więcej, a za niektóre modele trzeba zapłacić nawet ponad 50 tysięcy złotych. Wystarczy jednak spojrzeć na funkcje takiego sprzętu, by zrozumieć, że wysoka cena jest w pełni uzasadniona.

Pierwsza podstawowa różnica to czas mycia. Zmywarki przemysłowe od Winterhalter myją naczynia w ciągu kilku minut, i dotyczy to również na przykład przypalonych patelni czy mocno zabrudzonych, dużych pojemników GN. Mycie odbywa się w odpowiednio wysokiej temperaturze, więc naczynia są nie tylko dobrze oczyszczone, ale i wysterylizowane. Z obsługą zmywarki przemysłowej poradzi sobie każdy pracownik, a nowoczesny sprzęt jest tak zaprojektowany, by jego ładowanie i rozładowywanie nie wymagało dużego wysiłku.

Jak wygląda zmywarka przemysłowa?

To zależy od jej typu. Zmywarki podblatowe są kompaktowych rozmiarów i z zewnątrz przypominają sprzęt domowy, zmywarki kapturowe są już sporo większe, z charakterystyczną, opuszczaną klapą oraz koszem przystosowanym do mycia również tych wielkogabarytowych naczyń kuchennych. W hotelach oraz stołówkach można jeszcze spotkać zmywarki z transportem koszowym i taśmowym, przeznaczone do mycia bardzo dużych ilości naczyń.

Zmywarka przemysłowa zwykle wymaga zasilania 400 V oraz wysokiego ciśnienia wody w sieci – przy niskim ciśnieniu potrzebna będzie dodatkowa pompa do wspomagania płukania. Jeśli podłoga w kuchni nie posiada odpływu, konieczna jest jeszcze pompa spustowa.

Kupić czy wynająć?

Ze względu na wysoki koszt zakupu zmywarki przemysłowej, dostępna jest także opcja wynajmu. Zmywarkę przemysłową dobiera się pod kątem potrzeb danego klienta, a kwota najmu obejmuje także serwis przez cały czas trwania umowy oraz dostarczenie sprzętu zastępczego, gdy dojdzie do awarii. Po zakończeniu wynajmu używaną zmywarkę można wykupić na własność w korzystnej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj