Kalendarze książkowe to prezent na każdą okazję. Trzy powody, dla których warto po nie sięgnąć

Praca, obowiązki, życie towarzyskie… W obecnych realiach ludzie są niesamowicie zabiegani i potrzebują odpowiednich narzędzi, by móc zorganizować swoje codzienne życie. Święta i Nowy Rok wbrew pozorom zbliżają się wielkimi krokami, a wiele firm w tym okresie przygotowuje dla swoich pracowników upominki. To dobry moment na zastanowienie nad tegorocznym motywem prezentu.

Czy kalendarz jako prezent to dobry pomysł?

Dobry prezent to taki, który jest nie tylko estetyczny, ale i praktyczny. Początkowo idea upominku w postaci planera może wydać się nieco kontrowersyjna – to tak, jakby dać zegarek osobie, która się notorycznie spóźnia. Ale nic bardziej mylnego. Kalendarze książkowe mogą przynieść pracownikowi wiele korzyści, np:

  • pozwolą na optymalne planowanie dnia pracy, jak i czasu wolnego,
  • minimalizują ryzyko zapomnienia o spotkaniu, zadaniu, itp.,
  • są poręczne, można schować je do torebki czy plecaka.

Nie sposób nie wspomnieć o oczywistym fakcie, że… kalendarze na 2022 rok z logo firmy to też idealna reklama. Przecież taki kalendarz jest często używany, nieraz w sytuacjach prywatnych. Za każdym razem, gdy posiadacz kalendarza będzie chciał z niego skorzystać, jego otoczenie będzie odbiorcą reklamy danej firmy.

Jak wybrać dobry kalendarz?

Wybór kalendarzy w postaci książek jest ogromny, niemal nieograniczony. Pierwszym krokiem jest ustalenie formatu kalendarza. Opcji jest wiele, można zdecydować się na rozbudowaną książkę, gdzie do każdego dnia zostanie przeznaczone duża ilość miejsca do zapisania, bądź też sięgnąć po opcję minimalistyczną. Gdy już wielkość planera jest uzgodniona, zwróćmy uwagę na design. Wybierzmy kolorystykę, charakter liter, estetykę wnętrza książki. Trzeba pamiętać o możliwości personalizacji projektu i umieszczenie w okładce loga w taki sposób, by było odpowiednio wyeksponowane. Wygrawerowane logo firmy będzie elegancko wyglądać, z kolei wydrukowane za pomocą tuszu z brokatem podkreśli niebanalność firmy. Za pomocą właśnie takich szczegółów łatwo można podkreślić charakter przedsiębiorstwa.

Niebanalnym pomysłem jest wybór kalendarza z dodatkowymi funkcjami, np. z zawartymi wewnątrz cytatami motywującymi, ciekawostkami ze świata, czy też przepisami na lunch do pracy. Takie wstawki motywują pracownika do korzystania z kalendarza, bo kieruje nim ciekawość. Stymulują ich również do poszerzania wiedzy o świecie, do próbowania nowych rzeczy, do rozwijania się. Mogą być też punktem zapalnym wielu wartościowych dyskusji.

Wydawać by się mogło, że kalendarze w postaci książki to przeżytek. Nowe technologie zdominowały wiele dziedzin życia, w telefonie czy laptopie można mieć wiele funkcji. Jednak, gdy sprzęt się zepsuje, bateria rozładuje, co wówczas? Przewagą tradycyjnych planerów jest to, że są po prostu materialne. Można je dotknąć, po prostu mieć, dają większą gwarancję na trwałość zapisanych w nim danych. I są dobrym pomysłem na prezent. Takim prezentem, którego używanie przynosi korzyści nie tylko pracownikowi, ale i pracodawcy.

Fot.:pixabay.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj