Laptop nowy czy używany – co lepsze?

Stając przed koniecznością zakupu sprzętu komputerowego niejedna osoba zastanawia się, czy wybrać się do sklepu i kupić nowy produkt, czy może jednak zdecydować się na zakup sprzętu używanego. Zobaczmy, jakie zalety i wady mają te rozwiązania i zastanówmy się, które z nich lepiej wybrać.

Parametry techniczne

Wybierając laptopa powinniśmy zwracać szczególną uwagę na parametry techniczne. Niestety, te najnowocześniejsze sporo kosztują, dlatego mając ograniczony budżet często musimy szukać rozwiązań kompromisowych i kupować sprzęt poniżej naszych wymagań technicznych, ale w akceptowalnej cenie. Jest jednak sposób na to, by znaleźć lepsze rozwiązanie czyli przejrzeć laptopy używane. To zwykle sprzęt poleasingowy, użytkowany przez maksymalnie 2-3 lata w dużych firmach, które miały bardzo wysokie wymagania dotyczące parametrów kupowanego sprzętu. Są to zatem komputery, które nadal mają świetne parametry techniczne, ale ich cena jest zdecydowanie bardziej przyjazna dla portfela. Można zatem powiedzieć, że w cenie nowego laptopa o przeciętnych parametrach możemy mieć laptop używany o parametrach dużo lepszych, co z pewnością wpłynie korzystnie na komfort pracy.

Gwarancja

Drugim ważnym kryterium, o którym wspomina niejedna osoba szukająca laptopa dla siebie czy swojej firmy, jest gwarancja. Nowe laptopy mają zwykle 24 miesięczną gwarancję i kupując je mamy pewność, że w razie awarii nie będziemy musieli martwić się o serwis. To jeden z powodów, dla którego niektórzy odrzucają myśl o zakupie laptopa używanego. Nie wiedzą oni jednak, że niektóre laptopy używane, szczególnie te oferowane przez firmy zajmujące się sprzedażą sprzętu poleasingowego, udzielają gwarancji na sprzedawany sprzęt. Jeśli zatem dobrze poszukać, to bez trudu można znaleźć laptop używany z 24 miesięczną gwarancją, a zatem taką samą, jak ta udzielana przy zakupie laptopa nowego.

Stan produktu

Ostatnim ważnym czynnikiem wpływającym na to, czy wybierzemy laptop nowy czy używany, jest jego stan. Jak wiadomo, kupując laptop nowy mamy pewność, że jest to produkt fabrycznie nowy, a zatem nie może mieć żadnych rys, zadrapań czy uszkodzeń. W przypadku zakupu laptopa używanego nie mamy tej pewności, ale możemy to sprawdzić przed zakupem. Jeśli chcemy kupić laptop używany poleasingowy, to będzie to prawdopodobnie produkt bardzo wysokiej jakości. Jest więc niemal pewne, że nie będzie nosił niemal żadnych, albo będzie miał bardzo niewielkie, ślady użytkowania, dzięki czemu jego wygląd będzie prawie tak samo dobry, jak wygląd produktu nowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj