Platformy e-learningowe w biznesie

LMS czyli inaczej Learning Management System to platforma i jednocześnie strategia, w myśl której każdy pracownik może się indywidualnie rozwijać i poszerzać swoje kompetencje, a pracodawca ma bezpośredni wgląd do wyników tej pracy.

Zalety e-learningu

Wśród ofert różnych platform e-learningowych, które są dostępne na rynku, uwagę zwraca platforma Kogidu, wypuszczona przez warszawską firmę Wecreo. Kogidu w przejrzysty sposób poprowadzi pracowników różnych działów przez indywidualną ścieżkę rozwoju oraz awansu. Jest dobrze napisanym programem, który działa sprawnie i przejrzyście, posiada rzetelny i szybki support. Obsługa jest niemal intuicyjna, a korzyści płynące z korzystania z platformy są wymierne zarówno dla pracownika, jak i dla pracodawcy.

E-learning pozwala na oszczędność czasu i kosztów. Pracownik w dowolnym czasie może otworzyć kolejny kurs i poszerzać zakres wiedzy. Platforma działa w chmurze, więc pracownik może się zalogować z każdego miejsca, nie tylko podczas pracy. Ilość przekazywanych treści oraz ich sposób podania zależą tylko i wyłącznie od pracodawcy. Firmy takie jak Wecreo dostarczają narzędzi w postaci oprogramowania e-lerning LMS, ale także pomagają w tworzeniu treści kursów dla pracowników na różnych szczeblach.

Jak stworzyć dobry kurs e-learningowy?

Dobre narzędzie to jedno, ale wykorzystując platformy e-learningowe, należy pamiętać, że nawet najlepsza z nich potrzebuje zaangażowanego użytkownika, a więc najważniejsza jest motywacja. Po pierwsze – pracownik musi chcieć poszerzać swoje kompetencje, po drugie – musi wiedzieć, jak zdobytą wiedzę wykorzystać w pracy. Aby pracownik chciał się rozwijać, musi widzieć w tym sens, dlatego ważne jest to, aby oferta kursów była spersonalizowana pod pracownika konkretnego działu. Pracownika motywuje także przejrzystość systemu – wizja kolejnych szczebli awansu sprawia, że cel jest konkretny i namacalny. Współcześnie stosuje się mechanizm, który nosi znaczące miano „grywalizacji”. Nowoczesne projektowanie i tworzenie kursów e-learningowych daje uczestnikowi poczucie, że kolejne kursy są niczym misje, które należy zrealizować, aby otworzyły się kolejne przejścia. Ciekawa, ale niezbyt skomplikowana formuła i jasno określone cele to klucz do sukcesu.

Platforma e-learningowa – koszt oprogramowania

Koszt platformy e-learningowej uzależniony jest od ilości pracowników oraz czasu trwania umowy. W porównaniu z pieniędzmi wydanymi na stacjonarne szkolenia pracowników, jest to niewiele. Aplikacja przewiduje wiele ciekawych rozwiązań statystycznych, które pracodawca może śledzić. Na stronie agencji interaktywnej Wecreo można znaleźć mnóstwo cennych informacji odnośnie platformy i innych oferowanych rozwiązań. Dla zainteresowanych, ale nie mogących się od razu zdecydować, jest możliwość skorzystania z 30-dniowej wersji próbnej. Wyniki platform e-learningowych zależą przede wszystkim od pracodawcy, czyli od tego, jaką ścieżkę awansu ustali. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, pisz lub zadzwoń to specjalistów z Wecreo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj