Szukasz pomysłu na własny biznes? Zostań konsultantem ślubnym

W dzisiejszych czasach coraz powszechniejsze staje się otwieranie własnej działalności. Swoboda podejmowania decyzji i możliwość rozwoju według własnego pomysłu kusi nie tylko absolwentów szkół, ale także osoby, które przez lata były zatrudnione na etacie. Jeśli jesteś osobą komunikatywną i zorganizowaną, to warto pomyśleć o karierze w branży planowania ślubów.

Z kursem czy bez?

Prowadzenie działalności jako konsultant ślubny (wedding planer) nie jest regulowane przez prawo i nie wymaga egzaminu. Zatem jeśli uważasz, że posiadasz wszelką wiedzę w tej dziedzinie, to możesz działać od razu.

Jednakże biorąc pod uwagę stosunkowo niewielki koszt szkolenia (który możemy odliczyć sobie od przychodu) i ogromny zakres wiedzy, jaki na takim szkoleniu jest przekazywany, to naprawdę warto się nad nim zastanowić. Jest to zarówno nabycie nowych umiejętności, które bezwzględnie się przydadzą, ale także reklama. Klienci, którzy decydują się na konsultanta, bardzo często zwracają uwagę na jego certyfikację.

W Internecie znaleźć można różne oferty szkoleń. Wpisując w wyszukiwarce frazę konsultant ślubny kurs, ukaże Ci się kilka firm szkoleniowych. Jednak decydując się na konkretny kurs, warto poszukać firmy, która specjalizuje się w dziedzinie szkolenia osób obsługujących eventy. Wartą polecenia jest, posiadająca siedzibę w Warszawie, EMTG Event Manager Training Group. Po ukończeniu szkolenia otrzymujesz jedyny na rynku oficjalny certyfikat opatrzony numerowanym hologramem Stowarzyszenia Branży Eventowej SBE.

Czego można nauczyć się na kursie wedding planera?

Szkolenie na wedding planera to ogromny zakres wiedzy oraz praktycznych rozwiązań. W planie tego typu kursu znajduje się:

  • Charakterystyka zawodu konsultanta ślubnego. Dowiesz się m.in. jakie są zalety i wady tego zawodu, jak wygląda rynek ślubny w Polsce oraz uzyskasz wiedzę o organizacjach wedding planerów. Szkoleniowcy podpowiedzą Ci w jaki sposób prowadzić swoją działalność (freelancer czy własna agencja ślubna) oraz przedstawią zasady etyki zawodowej w pracy konsultanta i zakres jego obowiązków.
  • Zasady współpracy z klientem. Uzyskasz praktyczną wiedzę jak pozyskiwać swoich klientów i nawiązywać z nimi relacje. Posiądziesz umiejętność wyboru terminu ślubu oraz doboru oferty do budżetu, jakim dysponuje Młoda Para. W tej części szkolenia dowiesz się również o tym, jakie zapisy powinna zawierać umowa z konsultantem, jak obliczać wynagrodzenie oraz uzyskasz instrukcje w zakresie współpracy z podwykonawcami.
  • Najważniejsze informacje o wydarzeniu, jakim jest ślub. Na tym etapie szkolenia uporządkujesz swoją wiedzę w zakresie rodzajów ślubów (cywilny, kościelny, konkordatowy, humanistyczny, międzynarodowy, międzywyznaniowy) oraz poznasz liczne zwyczaje i tradycje ślubne na świecie.
  • Zasady organizacji ślubu i wesela. To zasadnicza część szkolenia, dzięki której poznasz sposoby stylizacji Nowożeńców oraz rodzaje przyjęć weselnych. Wykładowca przedstawi wiele informacji w zakresie m.in. transportu gości, oprawy muzycznej oraz foto i wideo, gastronomii, rozrywek podczas ślubu.

Udział w szkoleniu to również nabycie kontaktu z wieloletnimi konsultantami i możliwość uzyskania rad jak uniknąć błędów. Taka wiedza pozwoli uchronić zarówno konsultanta, jak i klientów, dla których ślub to zazwyczaj jedyne takie wydarzenie w życiu.

fot. materiały prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj