Lustro magiczny detal w każdym wnętrzu

Lustro oprócz magicznych właściwości, które pamiętamy z bajek, to chyba w prawdziwym życiu najbardziej czarodziejski detal we wnętrzu. Jego zdolność odbijania otoczenia oraz światła wprowadza do pomieszczeń niezwykły klimat. Jak w najlepszy sposób wykorzystać jego praktyczną i ozdobną funkcję, by zaczarować każde wnętrze, zaraz podpowiemy.

Rozświetlenie i powiększenie pomieszczenia

Dzięki zdolności odbijania światła, lustro jest wręcz niezastąpione we wnętrzach, w których go brakuje. W ciemnych lub małych pomieszczeniach, szczególnie tam, gdzie okna nie dostarczają wystarczającej ilości promieni, warto zagospodarować miejsce na duże lustro. Należy je powiesić wtedy naprzeciw bądź po skosie do oświetlenia, aby umożliwić promieniom dotarcie do jego tafli. Ciekawym zabiegiem jest również podświetlenie lustra sztucznym oświetleniem. Takie rozwiązanie sprawdza się w szczególności we wnętrzach nieposiadających naturalnego źródła światła.

Zamiast dekoracyjnych obrazów

Lustro jest wspaniałym przedmiotem, którym warto udekorować puste przestrzenie ściany. Wcale nie musi to być miejsce, w którym jego praktyczna funkcja, czyli możliwość przejrzenia się będzie odgrywała ważną rolę. Wręcz przeciwnie, lustro powinno w intrygujący sposób rozpraszać światło lub odbijać fragmenty pomieszczenia. Ozdobne ramy dodają temu detalowi niebywale dekoracyjnego charakteru. Mogą być to kryształowe ramy dodatkowo magicznie rozpraszające światło. Bardzo modne są lustra oprawione w metalowe formy w kształcie słońca. Zazwyczaj są one wykonane w złotym lub srebrnym kolorze. Takie lustro świetnie wpasowuje się we wnętrza w stylu boho, elektrycznym czy glamour. Niebywale modne, przykuwające uwagę są natomiast produkty złożone z konstelacji luster w różnych układach i o intrygujących kształtach. Mogą to być jednakowo koła, kwadraty, prostokąty lub połączone ze sobą odmienne ciekawe formy. To jedna z najbardziej zwracających swoim designem wersja. Uwadze nie umkną również przepiękne grube ramy z dekoracyjnego orientalnego drewna lub bogato zdobione modele rewelacyjnie wyglądające we wnętrzach glamour, art deco czy retro.

Praktycznie i funkcjonalnie

W jaki sposób najlepiej wykorzystać praktyczną funkcję lustra, jaką jest ukazywanie oblicza? Najlepszymi pomieszczeniami, w których warto zagospodarować miejsce dla tego przedmiotu, jest łazienka, przedpokój lub sypialnia. W tych wnętrzach wyeksponuj duże, prostokątne modele, które w dokładny sposób ukażą twoje oblicze. Zastanów się również nad oświetleniem miejsca, w którym będziesz się przeglądać. Dobre światło oraz właściwie odwzorowanie kolorów jest bowiem niezwykle istotne podczas doboru stylizacji, oraz wykonywania makijażu.

Oryginalny i różnorodny design

Wśród oferty luster odnajdziemy niebywałą ilość wzorów o odmiennej stylistyce i różnej wielkości. Wybierając odpowiedni model, najpierw przemyśl, jaka ma być jego wielkość, a zaraz potem odpowiednio dopasuj design do wnętrza. Modernistyczne i loftowe pomieszczenia warto udekorować nowoczesnym lustrem oprawionym w proste, surowe ramy wykonane z drewna bądź metalu. Do rustykalnych i kolonialnych pomieszczeń poszukaj modeli oprawionych w egzotyczne drewno. Za to w mieszkaniach i domach urządzonych w stylistyce glamour, art deco czy nowojorskim najlepiej wyglądać będą lustra w bogatych, błyszczących ramach w kolorze złota lub srebra. Świetnie prezentują się w nich również kryształowe wersje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj