Czym jest prasa serwo-elektryczna i jakie ma zastosowanie?

Prasy krawędziowe pozwalają na przygotowanie różnych elementów o szerokim zastosowaniu. Jedną z tego typu pras jest prasa serwo-elektryczna. Co warto wiedzieć na jej temat?

Krawędziarki, inaczej prasy krawędziowe to prasy przeznaczone do wyginania arkuszy blaszanych. Pozwalają n przygotowanie różnych elementów poprzez zaginanie blachy pod różnymi kątami, a także przez jej zagniatanie oraz karbowanie. Aktualnie w użyciu znajdują się różne rodzaje pras krawędziowych. Wśród nich znajdują się między innymi takie modele jak prasa hydrauliczna, prasa pneumatyczna, prasa mechaniczna, a także prasa serwo-elektryczna. Przyjrzyjmy się bliżej temu ostatniemu typowi pras krawędziowych.

Prasa serwo-elektryczna – co to jest?

Aktualnie wiele zakładów wykorzystuje prasy krawędziowe takie jak prasa serwo-elektryczna – http://abh.com.pl/kategorie/prasy-krawedziowe-elektryczne Tego typu prasy charakteryzują się ergonomicznym, wydajnym działaniem, umożliwiając przygotowanie różnych elementów wyginanych. W prasach tych stosuje się napędy serwo-elektryczne, które wykorzystują przekształcenie ruchu obrotowego na prostoliniowy. Dzięki temu można uzyskać wysoki nacisk przy równoczesnym małym obciążeniu wejścia. Warto także wskazać, że prasa serwo-elektryczna może współpracować z urządzeniami komputerowymi, pozwalając na wykonanie obróbki CNC. Oznacza to, że gotowe elementy cechują się idealnym odwzorowaniem zgodnie z projektem, a także są wysoce powtarzalne.

Najważniejsze zalety pras serwo-elektrycznych:

  • wysoka ergonomia pracy
  • bardzo duża dokładność
  • bezpieczeństwo obsługi
  • możliwość pracy w technologii CNC
  • niskie koszty eksploatacyjne
  • rozbudowane możliwości technologiczne
  • ekologia
  • niski hałas pracy
  • brak emisji ciepła

Te wszystkie zalety powodują, że aktualnie prasa serwo-elektryczna to jedna z najczęściej wybieranych pras krawędziowych, które posiadają bardzo szerokie zastosowanie w przygotowywaniu różnych elementów z blachy wymagających obróbki przez zaginanie. Aktualne informacje o modelach tych pras krawędziowych można znaleźć już teraz on-line na stronach sprzedawców i producentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj