Polska liderem płatności zbliżeniowych – co to oznacza?

W Polsce już od jakiegoś czasu trwa kampania, której celem jest zwiększenie obrotu bezgotówkowego. I jak się okazuje – te działania są skuteczne, bo możemy się poszczycić tytułem lidera płatności zbliżeniowych. Ale co to właściwie oznacza?

Coraz więcej z nas rezygnuje z posiadania gotówki w portfelu. Wychodzimy z założenia, że karta płatnicza, lub telefon z funkcją NFC całkowicie nam wystarczy. I rzeczywiście tak jest. Popularność płatności bezgotówkowych stale rośnie, a zgodnie z najnowszymi danymi Visa aż 99,9% terminali obsługuje płatności zbliżeniowe. Co więcej – przewiduje się, że będziemy pierwszym krajem, w przypadku którego wskaźnik ten wyniesie 100%.

Obrót bezgotówkowy coraz popularniejszy

W sklepach coraz chętniej płacimy kartą lub smartfonem i to nikogo nie zaskakuje. Nowością jest natomiast fakt, że płacimy w ten sposób również u dentysty, w urzędach, czy nawet u hydraulika. Popularność płatności bezgotówkowych jest tak duża, że nawet 40% Polaków jest w stanie zrezygnować z zakupów, jeżeli nie może za nie zapłacić kartą.

Szacuje się, że już ponad 70% transakcji kartą jest dokonywanych dotykowo. Na rozwój popularności płatności bezgotówkowych z pewnością wpłynęły liczne kampanie promujące ten sposób transakcji. I nie ma w tym nic dziwnego – obrót bezgotówkowy wszystkim się opłaca. Takie transakcje są nie tylko bezpieczniejsze, ale również szybsze i po prostu wygodniejsze.

Wzrośnie limit płatności bez PIN?

W związku z rosnącą popularnością płatności zbliżeniowych pojawiają się informacje, że NBP zgodził się na podniesienie limitu transakcji bez PIN. Aktualnie w ten sposób możemy zapłacić do 50 zł, ale zapowiada się wzrost tej kwoty do 100 zł. Ludzie przyzwyczaili się już do płatności zbliżeniowych, a taka kwota uplasuje nas na poziomie średniej unijnej. Taka zmiana będzie korzystna nie tylko z punktu widzenia kupujących, ale też sprzedających. Tym bardziej, że aktualnie około 60% płatności zbliżeniowych obejmuje kwotę wyższą niż 50 zł.

Pożyczki przez Internet też zyskują na popularności

Z obrotem bezgotówkowym wiąże się również pożyczanie kanałem online. Wówczas również wszystko odbywa się bez udziału fizycznego pieniądza. Chwilówka przez Internet to rozwiązanie nie tylko szybkie, ale również wygodne. Nie wymaga od nas tego, żebyśmy poświęcili czas na dojazd do danego punktu pożyczkowego. Wszystko odbywa się całkowicie online i przy zachowaniu minimum formalności.

Takie szybkie pożyczki przez Internet oferuje https://smartpozyczka.pl. Firma stale korzysta z najnowszych rozwiązań technologicznych, by cały proces wnioskowania o pożyczkę był całkowicie przyjazny dla Klienta. Dzięki temu wypełnienie wniosku trwa zaledwie kilka minut, a pieniądze jeszcze tego samego dnia mogą trafić na konto pożyczającego.

Nie tylko płatności, ale również pożyczanie bez udziału fizycznej gotówki można nazwać przyszłością branży finansowej. Technologia stale się rozwija, a z jej rozwoju trzeba nieustannie czerpać. To wygoda nie tylko dla Klientów, ale również firm oferujących tego typu usługi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj