Odkrywaj atrakcje turystyczne Śląska z Sixt!

Odkrywaj atrakcje turystyczne Śląska z Sixt!

Gdy znajdziesz się w Katowicach i wynajmiesz jeden z naszych samochodów, możesz zacząć odkrywać Śląsk, który zachwyca i zaskakuje. Ten niezwykły rejon jest wart poznawania. Przyjedź tu na urlop lub na weekend, zwiedzaj i… wracaj po więcej!

Pszczyna

Zaledwie pół godziny drogi z centrum Katowic (korzystając z wypożyczalni na stacji Katowice Główne lub Centrum/Novotel) na południe znajduje się Perła Górnego Śląska – miasto Pszczyna. Malownicze krajobrazy skrywają zespół parkowo-pałacowy, w którym mieści się Muzeum Zamkowe. Warto odwiedzić także pszczyński Rynek, z zachowanym średniowiecznym układem urbanistycznym, a także skansen, Zagrodę Wsi Pszczyńskiej. Na terenie miasta funkcjonuje także zagroda żubrów oraz pola golfowe.

Beskidzka Piątka

Niedaleko Bielska-Białej rozpoczynają się wspaniałe tereny Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego. Tam należy się kierować, żeby odwiedzić miasta znane jako ośrodki sportów zimowych i doskonała odskocznia dla zmęczonych życiem w dużych miastach: Brenna, Istebna, Ustroń, Wisła i Szczyrk. Niedaleko Istebnej znajduje się wieś Koniaków, słynąca z rękodzielniczej produkcji ozdób i odzieży tworzonej z koronek. Wisła zasłynęła z powodu ośrodka skoków narciarskich, który rozwinął się dzięki pochodzącemu z Wisły Adamowi Małyszowi. W granicach administracyjnych miasta znajdują się źródła najdłuższej polskiej rzeki. Wszystkie miejscowości z Piątki stanowią świetne bazy na wędrówki oraz podziwianie wspaniałych krajobrazów.

Zamki na Szlaku Orlich Gniazd

Szlak obejmuje zamki i ruiny zamków wybudowane systemem orlich gniazd na wapiennych skałach Jury Krakowsko-Częstochowskiej w okresie średniowiecza. Bodaj najpiękniejszy z nich to zamek Ogrodzieniec, do którego można szybko dojechać z lotniska Katowice Pyrzowice. Został wybudowany z inicjatywy króla Kazimierza Wielkiego. Stanowi on cel wycieczek i wielką atrakcję okolicy. Inne ciekawe miejsca na szlaku to zamek w Bobolicach, odbudowany w ostatnich latach z wielkim pietyzmem, położone trochę dalej ruiny zamku w Mirowie, oraz charakterystyczny zamek w Olsztynie pod Częstochową, który warto odwiedzić w sierpniu w trakcie Turnieju Rycerskiego.

Dolomity Sportowa Dolina

Na granicy Bytomia oraz Tarnowskich Gór, w malowniczej dolinie, znajduje się całoroczny ośrodek narciarski Dolomity Sportowa Dolina. Są tu trasy narciarskie oraz wyposażony w karuzelę do nauki jazdy na nartach park zabaw zimowych dla dzieci. Jest tu także tor quadowy i zimowy tor saneczkowy. Niedaleko znajduje się rezerwat leśny Segiet oraz stary kamieniołom, tarnogórski „Wielki Kanion”, w których warto spędzić trochę wolnego czasu.

Jezioro Nakło Chechło

Przyjeżdżając do Tarnowskich Gór, można także zaznać rekreacji nad wodami jeziora Nakło Chechło zwanego potocznie Chechłem. Tu można spędzać czas, uprawiając sporty wodne, korzystając ze sprzętu wodnego dostępnego w funkcjonującej tu wypożyczalni. Dzięki rozbudowanej infrastrukturze turystycznej można spędzić nad jeziorem cały urlop, ciesząc się bliskością wody i możliwością odkrywania wyjątkowych atrakcji Górnego Śląska.

Muzeum Chleba w Radzionkowie

Bogato i ciekawie wyposażone Muzeum pozwala nie tylko na zwiedzanie, ale i samodzielny wypiek różnych typów pieczywa. Jest do aktywność, która sprawi przyjemność i zapewni dobrą zabawę tak dzieciom, jak i dorosłym. Muzeum pozwala na spędzenie kilku wspaniałych godzin, poznając pracę piekarzy i dowiadując się, jak ziarna stają się chlebem.

Z pewnością każdy znajdzie dla siebie ciekawą propozycję, aby spędzić czas na Górnym Śląsku. Warto przyjechać do Katowic i rozpocząć tam spędzanie świetnego czasu w okolicach miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj