Skrzynki na warzywa i owoce – rodzaje

Transport owoców i warzyw wymaga odpowiedniego przygotowania. W tym celu warto wybrać dobrej jakości skrzynki jednorazowe lub wykonane z trwałych materiałów modele do wielokrotnego użytku. Właściwy wybór uzależniony jest przede wszystkim od warunków, których przewożone będą produkty świeże – celem jest bowiem utrzymanie ich w jak najlepszym stanie. Poznaj najczęściej wybierane opakowania do transportu warzyw i owoców.

Skrzynki na warzywa to nie tylko wygoda w czasie przenoszenia z miejsca i na miejsce i komfort sprzedających czy klientów. To przede wszystkim ochrona, by nie doszło do niepotrzebnych uszkodzeń transportowanego towaru, które mogłyby odbić się na ich jakości. Poznaj dwa najczęściej wybierane rozwiązania i dowiedz się, dlaczego jedne i drugie są przydatne.

Drewniane skrzynki na owoce i warzywa

Do transportu warzyw i owoców mogą być wykorzystywane drewniane łuszczki. Co sprawia, że są chętnie wybierane przez przedsiębiorców? Istotną rolę odgrywa tu cena – skrzynki drewniane są bowiem znacznie tańsze od jakichkolwiek innych rozwiązań. Korzystanie z nich jest wygodne, a one same w sobie dość lekkie, a więc nie sprawiają problemu podczas przenoszenia. Sprzedawane w standardowych rozmiarach mogą być sprawnie układane na pace samochodu. Transportowane owoce i warzywa mogą w nich oddychać. Co istotne, nie wymagają ponownego przepakowywania po dotarciu na miejsce, co ma znaczenie zarówno dla wygody pracowników, jak i jakości towaru. Ich konstrukcja umożliwia komfortowe chwytanie i przenoszenie, jak również umiejscowienie w docelowym miejscu – w pojeździe, magazynie, piwnicy czy na zapleczu sklepu.

Warto jednak zdawać sobie sprawę, że skrzynki drewniane mają też swoje wady. Przewożony w nich towar z pewnością nie będzie czysty. One same natomiast nie są odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne, więc w przypadku mrozu czy upałów bardzo szybko niszczeją. Łuszczki są bardzo praktyczne, ale niestety nie są idealne. Czasami muszą ustąpić miejsca swoim odpowiednikom wykonanym z tworzyw sztucznych.

Skrzynki na owoce z tworzyw sztucznych

Choć generalnie popieramy maksymalne zmniejszenie zużycia plastikowych przedmiotów, czasami skrzynki na owoce i warzywa wykonane z tworzywa sztucznego po prostu będą lepszym wyborem. Trzeba zauważyć, że mają swoje zalety. To przede wszystkim higiena w czasie transportu. Plastikowe skrzynki na owoce mogą mieć praktyczne pokrywy lub klapy, które chronią towar przed zniszczeniem, jednocześnie udostępniając niezbędną ilość powietrza. Dodatkowo ich konstrukcja umożliwia bardzo wygodne przenoszenie. Co ważne, mniej niszczeją pod wpływem warunków atmosferycznych niż skrzynki drewniane.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy skrzynki na owoce wykonane z tworzyw sztucznych sprawdzą się w twojej firmie, przede wszystkim upewnij się, czy posiadają odpowiednie atesty. Tylko takie modele mogą być wykorzystywane do przewożenia produktów świeżych – warto zdawać sobie sprawę, że nie każde rozwiązanie jest dopuszczone do kontaktu z żywnością.

Najlepsze skrzynki na warzywa i owoce

Nie istnieje jeden model, który sprawdzi się u wszystkich. Dlaczego? Wynika to z faktu, że każdy przedsiębiorca może zapewnić inne warunki przewozu, a co najważniejsze – transportuje różne towary świeże i robi to w różnych okresach. Warto zdawać sobie sprawę, jakie rozwiązania proponują dzisiaj producenci i dostosowywać je do bieżących potrzeb, by przewożone warzywa i owoce zawsze pozostawały w jak najlepszym stanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj