Jak zostać audytorem standardu BRC i systemu IFS?

Producenci żywności sprzedający swoje produkty w sklepach wielkopowierzchniowych muszą zachowywać określoną jakość, tak by w całym łańcuchu produkcyjnym była ona stała. Pomagają im w tym normy standardu BRC i systemu IFS. Aby uzyskać taki certyfikat, należy spełnić szereg wymagań. Zadnie to ułatwiają audyty wewnętrzne, które w czasie których powadzone są kontrole, czy praca firmy jest zgodna z wytycznymi podanymi w systemach i standardach. Obowiązki te należą do audytora wewnętrznego.

Wymogi dla audytora

Aby zostać audytorem należy spełnić kilka kryteriów. Pierwszą i tym samą najważniejszą rzeczą jest bardzo dobra znajomość powyższych norm i standardów. Następnie ważnym elementem jest doświadczenie w branży oraz wiedza praktyczna dotycząca systemów związanych z żywnością. Bardzo przydatne jest także przejście odpowiedniego szkolenia przez dobrą jednostkę certyfikującą.  Na szkoleniu tym przyszły audytor lepiej zrozumie działanie standardu BRC oraz systemu IFS oraz przyswoi zasady audytowania.

Szkolenie

Kandydaci przystępujący do tego szkolenia poznają liczne zagadnienia związane z zapewnieniem największej jakości w produkcji żywności. W szczególności będzie to dokładnie przedstawiony prawidłowy sposób planowania, wyznaczania celu, przeprowadzeniem oraz raportowaniem audytu. Poza tym przybliżone zostaną różne techniki i podejścia do samego audytu. Ważnym elementem jest zbieranie i analizowanie dowodów oraz tworzenia listy pytań kontrolnych. Przyszły audytor nauczy się organizowania i zarządzania kontrolą przeprowadzoną przez zespół specjalistów. W tej pracy istotne są identyfikacja i klasyfikacja niezgodności, które zostały przez wykryte w czasie audytu oraz zlecenie działań zarówno korygujących jak i zapobiegawczych. Szkolenie to nie tylko teoretyczna wiedza, ale także praktyczne ćwiczenia, które bez wątpienia pomogą w pracy audytora.

Przykładowy program szkolenia dostępny jest tu: https://szkolenia.bureauveritas.pl/tematy-szkolen/zywnosc/audytor-wewnetrzny-ifsbrc/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj