Smartwatche męskie – jakie warto kupić?

Marzy Ci się połączenie zegarka z monitorem aktywności? To jak najbardziej możliwe. Jeśli chcesz nosić na nadgarstku zaawansowany zegarek, który nie tylko wskaże Ci godzinę, lecz także pozwoli zbierać dane o Twoich treningach, spacerach i jakości snu, czytaj dalej. Dowiesz się, do czego dokładnie służy smartwatch, jakie może mieć funkcje i jaki model wybrać.

Smartwatch – co to jest i do czego służy?

Smartwatch to dosłownie „inteligentny zegarek”. Dokładnie tak tłumaczymy jego angielską nazwę. Wzięła się stąd, że jest to gadżet ubieralny (tzw. wearables), który nosisz na nadgarstku jak zegarek. Wygląda podobnie, ale oferuje o wiele bardziej zaawansowane funkcje. Klasyczny zegarek bowiem pokazuje godzinę, datę, a czasami ma także wbudowane opcje treningowe. Smartwatch potrafi o wiele więcej: mierzy aktywność, puls, liczbę kroków i zbiera dane o jakości Twojego snu. Łączysz go ze smartfonem – dzięki temu wyświetla Ci również powiadomienia z telefonu.

Jak działa smartwatch?

Inteligentny zegarek do pełni swojej funkcjonalności potrzebuje sparowania ze smartfonem. Dlatego właśnie od tego etapu rozpoczynasz używanie smartwatcha. Urządzenia łączą się za pomocą Bluetooth. Oczywiście, wybrane dane, jak np. dzisiejszą liczbę kroków, z łatwością sprawdzisz bezpośrednio w zegarku. Bardziej zaawansowane lub archiwalne informacje są dla Ciebie dostępne już wyłącznie w aplikacji. Dzięki temu możesz na przykład łatwo ocenić, czy robisz postępy. Połączenie ze smartfonem przydaje się również po to, by wyświetlać na zegarku powiadomienia ze smartfona. Łatwo sprawdzisz, kto dzwoni lub co napisał do Ciebie w wiadomości. Możesz sprawdzać powiadomienia nie tylko bezpośrednio z samego smartfona, ale także z wybranych komunikatorów czy aplikacji bankowej. Wszystko to dostosujesz za pomocą aplikacji.

Prostsze modele smartwatchy służą do monitorowania aktywności, mierzenia tętna, snu i wyświetlania powiadomień. Te bardziej zaawansowane pozwalają mierzyć np. ciśnienie lub temperaturę, płacić zbliżeniowo, a nawet… prowadzić rozmowy bezpośrednio z poziomu zegarka. Wystarczy, że Twój smartwatch umożliwia zainstalowanie karty SIM. Od tego zależy, czy za jego pomocą wyłącznie przejrzysz powiadomienia, czy także odbierzesz rozmowy i odpiszesz na SMS-y.

Jaki smartwatch kupić dla mężczyzny?

Najważniejsze są funkcje. Wszystko zależy od tego, do czego chcesz używać swojego smartwatcha: czy ma to być dla Ciebie głównie monitor aktywności, czy zaawansowane, samodzielne akcesorium, które umożliwia prowadzenie rozmów i wysyłanie SMS-ów? Czy ma mierzyć wyłącznie liczbę kroków i puls, czy ciśnienie lub temperaturę? To jest punkt wyjścia dla decyzji, jaki smartwatch wybrać. Możesz bowiem postawić na prostszy model, bliższy pod względem funkcjonalności analogowemu zegarkowi lub na model zaawansowany, umożliwiający śledzenie aktywności i ważnych parametrów organizmu.

Zapewne na hasło „smartwatch dla mężczyzny” pojawia Ci się w głowie skojarzenie z zaawansowanym, sportowym modelem, idealnym towarzyszem ekstremalnych przeżyć. Smartwatch dla mężczyzny może być nieco większy, wyrazisty, ale o bardziej stonowanej kolorystyce. Wybór zegarków jest tak duży, że z łatwością znajdziesz akcesorium, które spełni Twoje oczekiwania. Możesz postawić na typowy męski smartwatch lub wybrać bardziej uniwersalny model.

Smartwatche męskie w sklepie Frahs

Szukasz smartwatcha dla siebie? A może chcesz go podarować w prezencie? W sklepie Frahs znajdziesz szereg modeli. Wśród nich zaawansowane męskie smartwatche oraz nieco prostsze, idealne na początek sportowej przygody. Możesz wybierać spośród smartwatchy o bardziej wyrazistym i stonowanym designie, różnorodnej kolorystyce oraz funkcjach. To Ty decydujesz!

Zobacz wszystkie smartwatche męskie w sklepie internetowym Frahs.pl!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj