Wciągnik łańcuchowy czy linowy? Czy wybór ma znaczenie?

Suwnice to urządzenia dźwigowe z powodzeniem wykorzystywane w wielu branżach przemysłowych oraz specjalistycznych. Dzięki zastosowaniu tych innowacyjnych maszyn dźwigarowych możliwe jest skuteczne przemieszczanie ładunków – szczególnie tych wielkogabarytowych. W branży znaleźć można między innymi suwnice z wciągnikiem łańcuchowym oraz linowym. Czy wybór typu wciągnika ma znaczenie? Odpowiedź na najważniejsze pytania prezentujemy w naszym wpisie. Zapraszamy do lektury!

Wciągnik – co to takiego?

Stosowany często w konstrukcji suwnicy wciągnik jest dźwignicą przystosowaną do pionowego podnoszenia ładunku za pomocą liny lub łańcucha. Aby można było mówić o skutecznym transporcie, w takim przypadku wykorzystuje się dodatkowo element chwytny, czyli hak. W branży suwnic wyróżnić należy wciągnik linowy oraz łańcuchowy. Żeby wiedzieć, który wybrać, dobrze jest odpowiednio wcześnie poznać różnice w ich zastosowaniu. Okazuje się bowiem, że wybór ma ogromne znaczenie dla zapewnienia pełni bezpieczeństwa podczas użytkowania urządzeń dźwigarowych.

Bezpieczny wciągnik elektryczny

Maksymalna prostota i bezpieczeństwo użytkowania elektrycznego wciągnika linowego gwarantować będzie możliwość wdrożenia najnowszych standardów w eksploatacji nowoczesnych suwnic. Dzięki zastosowaniu najbardziej innowacyjnych rozwiązań branżowych możliwe będzie skuteczne podnoszenie ładunków do 80 ton nawet w środowiskach niebezpiecznych. To wszystko zaś dzięki zastosowaniu ognioodpornych osłon chroniących nie tylko silnik, ale i układy elektryczne.

Wciągnik elektryczny doskonale sprawdzi się w wielu branżach. Jakich? Tu mowa głównie o branży energetycznej, petrochemicznej oraz przemyśle wytwórczym.

Zastosowanie wciągnika linowego

Warto podkreślić, że suwnica wyposażona w elektryczny wciągnik linowy doskonale sprawdzi się jako rodzaj podręcznej suwnicy przemysłowej. Ta zaś znajdzie zastosowanie głównie podczas przeprowadzania czynności konserwacyjnych w niebezpiecznych środowiskach pracy. Do tego nowoczesna suwnica z wciągnikiem linowym gwarantować będzie również zwiększenie produktywności oraz ograniczy do minimum czas trwania postojów. Tego rodzaju urządzenia dźwignicowe zaprojektowane są z myślą o tym, by móc sprawnie działać w każdych warunkach i zapewniać możliwość wdrażania nieprzerywanej niczym pracy. Szukając profesjonalnych, niezawodnych i wyjątkowo wytrzymałych wciągników linowych, warto poznać ofertę firmy Demag.

Wciągnik łańcuchowy do transportu niewielkich ładunków

Stosowany w wielu suwnicach wciągnik łańcuchowy jest dodatkiem gwarantującym wysoki poziom bezpieczeństwa eksploatacji urządzeń dźwignicowych, ale nie tylko. Umożliwia dodatkowo dostęp do wielofunkcyjności zastosowania, przy czym stosowany jest najczęściej do podnoszenia niewielkich ładunków. Suwnica wyposażona w elektryczny wciągnik łańcuchowy z powodzeniem udźwignąć może nawet do 5 ton metrycznych w najbardziej niebezpiecznych środowiskach! To doskonała wiadomość dla wszystkich tych osób, które poszukają maksymalnie niezawodnych i bezpiecznych w użytkowaniu suwnic z wciągnikiem łańcuchowym. Do tego sprawdzi się również przy prowadzeniu fachowych czynności konserwacyjnych lub serwisowych – szczególnie w miejscu, gdzie występuje duże zagrożenie emisją palnych gazów lub pyłów w powietrzu.

Warto też dodać, że obecnie można skorzystać z opcji niemal spersonalizowanego dostosowania suwnicy z wciągnikiem łańcuchowym do konkretnych potrzeb. Tego rodzaju urządzenie może więc zostać wyposażone m.in. w pojedynczy lub podwójny dźwigar, różnego rodzaju wózki, bezpieczny system antykolizyjny, a nawet w powlekane warstwą brązu haki! Wybór konkretnych udoskonaleń zależeć będzie już od indywidualnych potrzeb danego inwestora.

Super wytrzymała suwnica z wciągnikiem łańcuchowym

Wciągnik łańcuchowy, stanowiący element wyposażenia stalowej konstrukcji suwnicy, został stworzony z myślą o wieloletniej eksploatacji, w tym także tej długotrwałej. Dzięki zastosowaniu bezstopniowej kontroli prędkości możliwe zaś stale się utrzymanie przez operatorów suwnicy pełnej kontroli nad ładunkami na całej długości szyn. Dodatkowo warto też wspomnieć i o tym, że suwnice z wciągnikiem łańcuchowym wyróżniają się niską zabudową i wysokim podejściem haka pod urządzenie. Dzięki temu w efekcie pozostaje maksymalnie dużo miejsca do wykorzystania.

Podsumowując: warto korzystać z najnowszych rozwiązań, w które wyposażone są nowoczesne urządzenia dźwigarowe!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj