Wózki widłowe elektryczne do zadań specjalnych. Przeznaczenie

Elektryczne wózki widłowe są coraz częstszym wyborem, na który decydują się firmy. Posiadają zalety, których nie sposób znaleźć nawet w najlepszych wózkach z napędem spalinowym. Mogą być wykorzystywane w zasadzie w każdym zakresie.

Podstawową zaletą elektrycznych wózków widłowych jest to, że nie emitują żadnych spalin. Dbanie o środowisko naturalne i ograniczanie emisji spalin to niezwykle ważne aspekty, o których mówi się coraz głośniej. Za wyborem wózka z napędem elektrycznym przemawia jednak także pragmatyzm. Dzięki braku emisji spalin mogą one pracować w chłodniach i mieć kontakt z żywnością. Wózki te słyną także z dużego poziomu maksymalnej siły nośności i wysokości podnoszenia.

Dlaczego elektryczny wózek widłowy wcale nie jest gorszy od spalinowego?

Wózki widłowe elektryczne mają wiele zalet, ale najważniejsze może być to, że w pewnych pozytywnych względach wcale nie różnią się od wózków spalinowych. Wciąż jeszcze pokutuje błędne przekonanie, jakoby wózki z silnikami elektrycznymi były za słabe do ciężkiej pracy z wielotonowymi towarami. W rzeczywistości jednak jest inaczej – maksymalny poziom siły nośności najlepszych elektrycznych wózków widłowych może wynosić nawet 8 ton, co oznacza, że w tej kategorii rywalizacja między „elektrykami” a modelami spalinowymi jest całkowicie wyrównana. Maksymalny poziom wysokości podnoszenia również wcale nie różni się względem odpowiedników spalinowych. Wydajność pracy zapewniona jest dzięki bateriom elektrycznym, które należy ładować. Niemniej jednak na jednej baterii wózek elektryczny jest w stanie pracować przez 8 godzin, co oznacza jedną zmianę pracowniczą. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe parametry, praca na wózku widłowym z napędem elektrycznym oznacza wysoką wydajność i efektywność.

Higiena pracy i brak emisji spalin

Dzięki elektrycznemu silnikowi wózek elektryczny nie wytwarza żadnych spalin. To nie tylko istotne ze względu na fakt, że należy ograniczać emisję spalin, lecz także z uwagi na nowe możliwości. Najczęściej podnoszonym argumentem jest kwestia pracy w chłodniach i przenoszenie towarów żywnościowych. W takim otoczeniu nie powinno wykorzystywać się maszyn spalinowych, które negatywnie wpłynęłyby na żywność. Dzięki braku emisji spalin wózki elektryczne nadają się do pracy w każdym otoczeniu i są przez to bardziej wszechstronne względem wózków z silnikami spalinowymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj